На Черкаській ТЕЦ готують енергетичне обладнання до нового опалювального сезону

07 липня 2022, 09:25

Нині на Черкаській ТЕЦ» готуються до наступного опалювального сезону 2022-2023 рр. На станції передбачено проведення комплексу ремонтно-відновлювальних і налагоджувальних робіт на основному та допоміжному енергетичному устаткуванні.

Згідно затверджених графіків, спеціалісти ТЕЦ здійснюють поточні та капітальні ремонти обладнання. Днями завершено ремонт турбогенератора №5, який введено в резерв та готовий до запуску в робочий цикл. Турбогенератор є основним устаткуванням станції та бере участь у процесі виробництва теплової й електричної енергії. Завдяки його роботі містяни отримують у свої будинки тепло та гарячу воду.

На сьогодні триває поточний ремонт парового котла ст.№7. Після проведеного обстеження на обладнанні, виявлено низку дефектів і погоджено перелік запланованих ремонтних робіт. Зокрема, закріплення та монтаж труб на лівому екрані котла, відновлення газових пальників, ремонт гарнітури та системи шлаковидалення котла. Повністю завершити ремонт зазначеного енергетичного обладнання фахівці планують 20 липня, після чого, котел ст.№7 буде готовий до експлуатації.

Паровий котел відіграє ключову роль при виробництві теплової та електричної енергії на теплоелектроцентралі. Основною функцією парового котлоагрегату є виробіток перегрітої пари для подальшої подачі її в парові турбіни. Водночас на станції проводять ремонтно-відновлювальні роботи на діючому допоміжному устаткуванні, відповідно до норм та правил, без зупинки основного обладнання.

– Завдяки проведеній ремонтній кампанії продовжиться термін експлуатації основного енергетичного обладнання ТЕЦ і підвищиться ефективність його роботи, що є запорукою безперебійної та надійної роботи станції упродовж наступного осінньо-зимового періоду, – пояснює директор Черкаської ТЕЦ Олексій Біда. – Цьогорічна ремонтна кампанія на підприємстві проходить в умовах воєнних реалій. На виконання робіт впливає недостача необхідних матеріалів, логістичні труднощі з придбанням та закупівлею комплектуючих частин.

За інформацією пресслужби Черкаської ТЕЦ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору