На Черкащині закрили медучилище

12 вересня 2019, 17:33

На Черкащині закрили медучилище

Ватутінське медучилище офіційно закрили. Про це повідомила у соціальній мережі «Фейсбук» одна із викладачів − Любов Довбуш, інформують "Вісті Черкащини".

Провину вона покладає на очільницю закладу Ірину Іванову.

«У 2007 році поставили керівником молоду, «енергійну та завзяту» завідувачку філії Іванову І.М., − пише Довбуш. − Надії на неї покладались великі, але заклад потихеньку занепадав. Крім нападів необґрунтованих на працівників і студентів, роботи ніякої не проводилось. Спочатку звільнились кращі викладачі закладу: Цвященко К.С., Пушенко Г.О, Мартиненко В.Г., які не витримали диктаторських замашок і звільнились за власним бажанням. Виключення студентів за місяць-два до випуску за незначні провини і постійні погрози і залякування привели до зменшення популярності закладу. І ось сьогодні фінал. Заклад закрили». 

Однак цю думку поділяють не всі. Зокрема Наталія Горон вважає, що Ірина Іванова на посту керівника відзначалась непідкупністю й законослухняністю.

«Одна провина була у директорки – не брала хабарів, − зауважує Горон,− за гроші червоних дипломів нікому не обіцяла, і дотримувалась строго букви закону, а це не всім подобалось. Зауваження робила в лице, а не писала кляузи».

Власне, якою б не була директриса, від неї, безумовно, не все залежить. Є ще такі поняття як кон’юнктура ринку, популярність професії.

На думку депутата Ватутінської міськради Олега Ступника, головна причина закриття медзакладу – нестача учнів. Цьому, очевидно, посприяли також невисока оплата праці медсестри, важкість, ненормованість роботи та інші чинники.

Втім, як свідчать випускники, були у медзакладу й кращі часи.

«Я навчалась, коли завідувачем училища була Барановська Л.Є. Медучилище тоді процвітало. По 5-6 осіб на місце було при вступі», − зауважує Ольга Дудник.

Загалом люди сприйняли закриття медколеджу як особисту трагедію або ще один цвях, забитий у домовину рідного міста.

«Нехай це буде на совісті тих, хто планомірно перетворює наше чудове місто на забите злиденне село, все, що вони тут роблять – і закриті дитячі садочки, і закритий медколедж, і, на черзі, закриття лікарні. Заклад випустив дуже багато чудових медпрацівників, за яких не соромно у нашій країні і за її межами. Дякуємо доземно викладачам, які вкладали у свою роботу знання і душу! Дуже жаль, що живемо у такий час… Але є ще Божий суд», − читаємо у коментарях.

З болем поставились до закриття медучилища і колишні викладачі: Валерій Бурій, Ольга Рябченко та інші.

«Ватутінське медичне училище – це історія міста, це заклад, який дав медицині сильних грамотних фахівців (за часів Федорченко і Пушенко), це плеяда викладачів-корифеїв, це наша Alma mater, це наша юність, це нові сім’ї у місті. Це наші світлі спогади. Пошана і подяка всім, хто пам’ятає ті часи. Ганьба руйнівникам», − пише одна з педагогів.

До слова, заклад засновано 1961 року. У 1968 році було введено в експлуатацію новий студентський гуртожиток на 105 місць. У 1972 році почала функціонувати новозбудована студентська їдальня на 120 місць. З 1993 року в училищі, поряд із навчанням студентів за державним замовленням, було запроваджено платне навчання. До 1998 заклад функціонував як Ватутінське медучилище, потім як Ватутінська філія Черкаського медичного коледжу і, насамкінець, як Ватутінська філія Черкаської медичної академії. Профіль – медична сестра. Форма навчання – денна (на базі 11 класів).

Марина КАМІНСЬКА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору