На Черкащині помер відомий письменник

24 лютого 2019, 13:51

На Черкащині загинув відомий письменник

Талановитий письменник, драматург і публіцист Сергій Носань відійшов в інший світ. Про це повідомила у соцмережі «Фейсбук» черкаська письменниця Валентина Коваленко, пише «Нова доба».

Народився Сергій Носань 1 липня 1939 року в селі Дубинка Іркліївського району Полтавської області, на лівобережжі Дніпра. З 1954 року — це територія Черкащини, пізніше  сім'я переселилася до Чапаєвки.

Тато майбутнього письменника загинув на фронті у Другій світовій війні, мама залишилася вдовою. Перші чотири початкові класи закінчив у своїй Дубинці, восьмирічку — в сусідньому селі Панське, а вже десятирічку довершував у селі Мельники.

Після навчання в Черкаському педагогічному інституті на філологічному факультеті працював викладачем російської мови й літератури. Однак, бажання зреалізувати себе в художньому слові переважило справу вчителювання. На початку 70-х років Носаневі етюди, нариси, оповідання друкують центральні республіканські газети. А в 1973 року його приймають до Спілки журналістів України.

Проте, справжня письменницька доля, як вважав Сергій Лукович, почалася з першої повісті «Стежка в зеленому житі», яка мала широкий резонанс, схвальні відгуки відомих критиків.

Сергій Лукович багато уваги приділяв молодим літераторам. Варто зазначити, що серед письменницького кола Черкащини він вигідно вирізняється як драматург. Драми «Остання мить», «Моя любове...», «Судна ніч» поставлені на сценах Черкаського та Запорізького обласних музично-драматичних театрів, мали широкий успіх і громадський резонанс. Лауреат літературних премій ім. В. Симоненка, ім. Михайла Старицького… Заслужений діяч мистецтв України. Також Носань писав повчальні твори для дітей.

Дмитрий сказав:

Так помер чи загинув?

Леонід сказав:

Коваленко-це колишній депутат облради? І вона письменниця??? Якщо хто не в курсі – Я космонавт.

Вадим сказав:

Льоня, ви, таки, космонавт. Колишній депутат – Наталя Коваленко. Письменниця – Валентина.

Вова сказав:

Ндаа, дійсно відомий, для сусідів))

Вгору