На Черкащині за незаконну працю своїх підлеглих підприємець сплатить штраф у розмірі 335 тис. грн

22 листопада 2018, 22:08

На Черкащині за незаконну працю своїх підлеглих підприємець сплатить штраф у розмірі 335 тис. грн

У ході інспекційного відвідування інспектором праці Управління Держпраці у Черкаській області встановлено, що ФОП здійснює підприємницьку діяльність у двох торгівельних приміщеннях та використовує працю трьох найманих працівників (зокрема, двох своїх дочок) без оформлення з ними трудових відносин.

На підставі акту інспекційного відвідування посадовою особою Управління винесено постанову, якою на ФОП. накладено штраф у розмірі 335 070 грн за фактичний допуск трьох працівників до роботи без оформлення з ними трудових договорів.

Підприємець оскаржила постанову у судовому порядку. Свої вимоги обґрунтовувала, зокрема, тим, що її дочки не є найманими працівниками, а лише допомагають їй в роботі.

У четвер, 1 листопада, Черкаським окружним адміністративним судом ухвалено рішення, яким у задоволенні позову ФОП Є. відмовлено повністю. Суд дійшов висновку, що Управлінням Держпраці у Черкаській області належними доказами доведено факт допуску працівників до роботи та факт виконання ними трудових функцій продавця продовольчих товарів без укладення трудових договорів. У зв’язку з чим, постанову про накладення штрафу визнано правомірною.

Варто зазначити, що законодавство не передбачає можливості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Відтак, навіть у разі наявності між працівником та роботодавцем сімейних чи родинних зав’язків, виконання функціональних обов’язків за відповідною професією можливе виключно після укладення з працівниками трудових договорів та після повідомлення територіального органу Державної фіскальної служби про допуск працівників до роботи.

За інформацією прес-служби Управління Держпраці у Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору