На Черкащині з початку року кількох неплатників аліментів засудили до позбавлення волі

17 березня 2024, 14:50

За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Черкащини упродовж цього року повідомлено про підозру 27 особам, які злісно ухиляються від сплати аліментів на утримання дітей, на загальну суму понад 2,5 млн грн. Обвинувальні акти стосовно них скеровані до судів Черкаської області.

Крім того, за скерованими ювенальними прокурорами обвинувальними актами протягом поточного року судами Черкаської області ухвалено вже 25 вироків. Заборгованість батьків перед дітьми за цими рішеннями становить понад 2 млн грн.

Суд, виносячи вирок по вказаній категорії справ, призначає обвинуваченим покарання у вигляді громадських робіт, обмеження волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком.

Однак наявні випадки призначення покарання, пов’язані з реальним позбавлення волі.

Як приклад, прокурори Уманської окружної прокуратури забезпечили процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за обвинуваченням 34-річного уманчанина, який не сплачував понад пів року встановлені судом аліменти на дітей. Загальна сума недоотриманих дітьми коштів склала більш як 100 тис грн. Вироком суду його засуджено до арешту.

Крім того, апеляційний суд скасував вирок суду першої інстанції та засудив місцевого жителя, який злісно ухилявся від сплати аліментів на утримання малолітньої доньки, до 2 років 1 місяця обмеження волі. Суд першої інстанції не врахував факт вчинення зловмисником указаного кримінального правопорушення під час іспитового строку та обмежився призначенням обвинуваченому покарання у вигляді громадських робіт.

Оскільки призначене судом покарання не відповідало ступеню тяжкості кримінального правопорушення, прокурор звернувся з апеляційною скаргою до суду. Наразі зловмиснику призначено покарання, яке відповідає тяжкості вчиненого злочину та особі обвинуваченого. Вирок суду набрав законної сили.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної прокуратури

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору