На Черкащині випилюють абсолютно здорові дерева у заповіднику

24 грудня 2021, 11:28

Скріншот з відео

Cанітарні вируби... по живому. На Черкащині село Козацьке повстало проти варварського знищення дерев у заповіднику. Керівництво об'єднаної громади, до якої входить населений пункт, вирішило розчистити аварійні хащі в "Казачанському парку" й навіть отримало на це міністерський дозвіл. Але першими під пилку пішли абсолютно здорові дерева, інформують Подробиці.

- "Козачанський парк" був закладений князем Голіциним ще наприкінці 17 століття, він вважається одним з найстаріших парків в Україні. Та схоже, найбільш занедбаним - за старовинними спорудами тут ніхто не доглядає, власне, як і за зеленими насадженнями, - каже Станіслав Кухарчук, кореспондент.

І це попри те, що парк офіційно - пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Тут заборонене будівництво і навіть вируб дерев. А тепер, розповідають жителі Козацького, на всій площі, а це понад 50 гектарів - усюди свіжі пеньки.

-Тут росли вікові дерева, які символізували жінку... вона була похожа, одна з деревин, на жінку-матір… всі тут ходили - це як фотозона була, а тепер її немає.

Головний еколог Звенигородської ОТГ, до якої входить село, поспішає заспокоїти. Мовляв, вирубування в парку цілком законні. Перш ніж розчищати територію, керівництво громади здійснило нелегку процедуру затвердження - від області до міністерства.

- Єдиний раз за всю історію існування цього парку законно отриманий документ на проведення рубки, це дозвіл Черкаської обласної адміністрації, ліміт міністерства екології, - розповідає Володимир Чорновіл, еколог Звенигородської ОТГ.

Згідно з дозволом, ОТГ мала право зрізати 152 дерева. Передусім ішлося про аварійні та мертві. Робочих рук не вистачало, тому розчищення ще не завершили, запевняє Звенигородський еколог.

За проєктом - усю деревину мали пустити на дрова для районної лікарні. Утім, лісоруби вивезли з парку лише "ділову".

-Зрізане нормальне дерево - немає, вершина лежить, ні омели, немає нічого, і не забрана на дрова, як кажуть.

Аби припинити варварський вируб парку, люди викликали екологічну інспекцію. Адже кожне заплановане під знесення дерево мало бути пронумероване і внесене до переліку. Та такого педантизму в цьому питанні не побачили. Більшість зрізаних дубів та ясенів навіть не маркована.

- Візуально тут спиляно дерев більше чим в ліміті є … Є наказ, що і хто відповідальний на цю рубку, хто має відповідати за ліміти за дозвіл… є ж наказ по міськраді ? Ні …не має …всі сміються, - каже Сергій Дишлюк, начальник відділу Державної екологічної інспекції центрального округу:

До кінця тижня екоінспекція має встановити кількість фактично спиляних дерев і згодом підрахувати збитки, завдані природно-заповідному фонду. Їх буде змушена сплачувати ОТГ як замовник розчищення.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Рисмис Рисмис :

Когда уже наказание будет равно причененному вреду. Люди видят, что творится, а “специалисты” не понимают, что делают. Хоть одного наказать по самые я…..ца, другие будут бояться.

Вгору