“Очікуємо близько півсотні автомобілів”: на Черкащині відбудеться благодійний фестиваль ретро-техніки

12 вересня 2023, 16:10

У Водяницькій громаді на Черкащині 22-23 вересня відбудеться перший фестиваль ретро-техніки. Під час заходу збиратимуть кошти на закупівлю БПЛА для 72 бригади та 159 окремого батальйону територіальної оборони.

Ідею проведення такого фестивалю організатори "виношували" близько трьох років. Проте через пандемію коронавірусу та повномасштабну війну відкладали задумане.

- Цьогоріч таки вирішили започаткувати цей захід. Окрім виставки техніки, на гостей очікує ще й дводенний фестиваль, в якому візьмуть участь виконавці з патріотичними піснями. Це наші гурти зі Звенигородки, Водяників, Шевченкового, Моринців, Тального та Ватутіного, - розповів у коментарі Про все голова Водяницької громади та організатор фестивалю Руслан Каюк.

Він говорить, що організатори фестивалю цьогоріч розраховують на близько півсотні автомобілів до 1980-го року випуску, які візьмуть участь у заході.

- Будуть представлені не лише легкові автомобілі, а й мотоцикли та трактори. На фестивалі цю техніку можна буде придбати, - каже Руслан Каюк. - Участь у заході візьмуть переважно черкащани, хоча сподіваюсь, що будуть учасники і з-за меж області. Також свою участь у фестивалі підтвердили близько 50 байкерів.

Фестиваль ретро-техніки проводять насамперед у межах благодійної акції, аби зібрати гроші на безпілотники для військових.

- Збираємо кошти для двох бригад, де найбільше служить наших земляків. На два бойові БПЛА потрібно близько 160 тисяч гривень, один розвідувальний безпілотник коштує від 30 тисяч. Тому наша мета - зібрати мінімум 60 тисяч гривень, в ідеалі - 160 тисяч. Усе залежить від кількості відвідувачів, - каже голова громади.

Для тих, хто дуже хоче долучитися до збору, але не має можливості відвідати фестиваль, відкрили рахунок виключно для донатів.

Номер рахунку: UA913052990000026008031613795

Окрім ретро-техніки на гостей фестивалю очікують конкурси з приготування страв, які теж продаватимуть за донати.

- Ми організовуємо цей захід в нашій громаді, а не, наприклад, у Черкасах, бо це наше рідне місце. Хочемо започаткувати тут фестиваль, який буде схожий на Ше.Fest і стане традицією, - каже Руслан Каюк.

Фестиваль організовують за підтримки благодійного фонду "МХП-Громаді" та Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Руслан Каюк також розповідає, що в громаді планують створити музей ретро-техніки, який діятиме на постійній основі.

- Хочемо, щоб у нас на постійній основі була і виставка, і музей, і майданчик для продажу ретро-техніки, зокрема сільськогосподарської.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору