На Черкащині в лісгоспі вирощують дуби в контейнерах

18 жовтня 2021, 13:16

У Смілянському лісгоспі вирощують дуби в контейнерах. Цю технологію перейняли у поляків, розповів "Суспільному" керівник підприємства Юрій Сегеда. За його словами, наразі вирощують близько 190 тисяч майбутніх дубів.

Головний лісничий Денис Івлєв розповів: вони одні із перших в Україні, хто повністю відмовився від висівання насіння у відкритий ґрунт. Тепер його не потрібно викопувати, а можна з легкістю однією рукою дістати із касет.

- При такій посадці не пошкоджується коренева система. Якби сіянець ріс із відкритого ґрунту, то хворів би й почав пускати бічні корінці, – пояснив він.

Перейняли таку технологію у колег із Польщі 12 років тому, зауважив директор лісгоспу Юрій Сегеда. Додав, що без періоду спроб і помилок не обійшлося.

Зараз користуються спеціальними контейнерами. Їх замовляють із-за кордону. Такий метод вирішує одразу кілька проблем. Насамперед спрощує догляд за лісовими культурами.

- У наших умовах жолудь або засохнути може, або замокає, або миша чи кабан можуть з'їсти. Потім потрібно доповняти і пересаджувати. А оскільки молодим паросткам тепер треба приділяти уваги менше, більше вдається заощадити, – зауважив він.

Сіянцями уже з міцною кореневою системою навесні заповнять відкриту ділянку. Нині у такий спосіб у лісництві висаджено 700 гектарів дуба.

Побачити досягнення у цьому напрямку приїжджали колеги з інших регіонів України. Серед них – і перший заступник голови Держагентства лісових ресурсів Віталій Пунь.

- Такий метод ще не до кінця впроваджений, немає такого періоду тривалого, щоб ми могли це оцінити. Вони передовики в цьому плані і надалі ми хочемо цю практику поширювати на всю Україну, – розповів він.

У який спосіб висаджувати, на підприємствах обирають залежно від конкретної ділянки. Головне, аби ліс щороку збільшувався, зазначив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко. За його словами, цьогоріч на Черкащині різними методами висадили 1 100 гектарів лісових культур. Ще близько 60-70 гектарів планують висадити в межах акції "Створюємо ліси разом".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору