На Черкащині священнику, який перейшов у ПЦУ, заборонили служити

11 липня 2022, 22:18

5 липня до Православної Церкви України приєднався архімандрит Лукіан (Маркусь). Перехід до ПЦУ "не оцінив" митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, заборонивши отцю священнослужіння.

До складу Черкаської єпархії ПЦУ разом із отцем Лукіаном увійшла Петро-Павлівська парафія с. Жорнокльови, Свято-Воскресенська парафія с. Безпальче, парафія Різдва Пресвятої Богородиці с. Левченкове Золотоніського району.

"Отець Лукіан із 2014 року активно займається волонтерством і допомогою нашим воїнам, а тому особливо вітає отця архімандрита у духовній родині ПЦУ капеланська служба Черкаської єпархії", - зазначають у Черкаській єпархії ПЦУ.

Такі дії священника у Черкаській єпархії УПЦ назвали розколом. Водночас сподіваються на "покаяння" святого отця.

Указом Керуючого Черкаською єпархією УПЦ митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, за ухилення в розкол під тиском зовнішніх сил, на підставі канонічних правил, клірик Черкаської єпархії Української Православної Церкви архімандрит Лукіан (Маркусь) заборонений в священнослужінні.

“З цього часу всі Ваші дії як священнослужителя являються недійсними і незаконними. Маємо щиру надію на Ваше скоре покаяння в гріху розкола та повернення в лоно Матері Церкви”, – йдеться в Указі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору