На Черкащині шукали найцентральнішу хату та загадкову капсулу, закопану в центрі України (відео)

27 серпня 2019, 13:35

Найцентровіша хата України розташована на Шполянщині Черкаської області. Про це довідалися журналісти "ТСН".

У 2003 році почалася копітка праця - вираховування центру за допомогою цифрових технологій. Працювали науковці цілий рік - створили гігантський еталонний контур України, об'єднали майже 40 тисяч точок, а потім усю територію поділили на маленькі трикутники.

Вони точно описують конфігурацію території і видно, що це зовсім не площина еліпсоїд. Потім комп'ютери обчислювали суму поверхневих інтегралів на ньому.

Коли завершили, стало зрозуміло, що центр має переїхати на понад 100 кілометрів на північ села Мар'янівки неподалік Шполи.

Краєзнавці зазначають, що в самісінькому центрі закопано таємничу капсулу, тому журналісти відправились туди.

- Щастя своє та радість можна знайти, де б ти не жив. - каже місцева.

Біля Шполи теж є знак про центр країни, й теж є докази.

- У нас уже всі розрахунки по-сучасним технологіям. І виявилося, що саме в нас на околиці села Мар'янівка - центр території України, - каже архітектор Олена Яровенко.

Шполяни відправили журналістів до краєзнавця Дмитра Вовка. Він зустрів їх біля траси в полі на Черкаси. Тут виділено цілий гектар на облаштування географічного центру. Вже є стела та готовий проект: музей, виставковий центр і красива вежа. Навіть злітна смуга є.

Щоправда від стели до буквального центру якихось півтора кілометри по прямій. І десь там у Мар'янівці закопана та сама капсула, про яку тут всі знають, але ніхто не бачив.

У пошуках центру України знайшли найцентровішу хату. Господиня Ніна Яківна той спекотний липневий день 2004 року пам'ятає як вчора.

- Приходить Кислий і каже: "Дайте лопату". Приїхала делегація й сказала, що тут буде центр України. Викопали яму, заклали туди капсулу. Вона була циліндрична, - розповідає жінка.

Детальніше - у відео.

Коментарі

Вгору