Літо не хоче поступатися: синоптики розповіли, якою буде погода найближчим часом

27 серпня 2019, 12:57

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2398985976862676&id=100002538909100

Календарне літо підходить до завершення, але погода на Черкащині не поспішає перебудовуватися на осінній лад. 

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Суху, спекотну та маловітряну погоду формує великий за розмірами антициклон, що сформувався над Центральною Європою, середньодобові температури повітря +21..23°, що аж на 3-5° вище кліматичної норми, денний максимум +29…31°.

Тривалий дефіцит опадів, зокрема з початку літа 40-70%, та підвищений температурний фон призвели до ґрунтової засухи на Черкащині. Вологозапаси у ґрунті вичерпані, що ускладнює підготовку площ та сівбу озимого ріпаку під врожай наступного року.

Проте навіть за відсутності вологи в ґрунті, завдяки періодичним похолоданням, росам та відсутності тривалих гарячих суховіїв, які саме у серпні вносять «ложку дьогтю» в показники урожайності, на полях області сформувався добрий врожай більшості сільгоспкультур.

За синоптичними розрахунками, у першій половині тижня на нас чекає невеличке похолодання, зниження температурного фону на 2-3º, яке зумовлять вітри зі сходу. Нічна температура знизиться до 10-12º, а вдень 24-26º.

Проте вже напередодні вихідних знову температура підвищиться до 28-30º. Щодо дощів на найближчу перспективу, то до кінця серпня і на початку вересня їх немає.

Тепла суха погода наприкінці літа продовжує період надзвичайного 5 класу пожежної небезпеки у лісах та на полях області та створює несприятливі метеорологічні умови для розсіювання шкідливих домішок в атмосфері.

Коментарі

Вгору