На Черкащині сформують госпітальний округ із 10 лікарень

02 вересня 2022, 22:23

Створення спроможної мережі лікарень дозволить забезпечити українців  якісними медичними послугами, які відповідають міжнародним стандартам та практикам.  Вона будується за принципом госпітальних округів.

Кожна область стане окремим госпітальним округом, який натомість поділятиметься на кластери. У межах одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні.  

Загалом реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоровʼям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги. 

Так, наприклад, вже з початку 2023 року, пацієнти з інстультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіоцентри.

Після формування госпітальних округів, пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме все необхідне обладнання для діагностики та лікування. 

Нагадаємо, що на початку липня Верховна рада ухвалила законопроект №2347, який запускає наступний етап медичної реформи - формування спроможної мережі лікарень.  

За інформацією пресслужби МОЗ України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Сергій :

Якої бені ви це поширюте в Інете. Зглузду з’їхали.

Сергій :

Д**н, це не військова інформація, як люди будуть ходити в лікарню, якщо не знатимуть де вона.

Ната :

А скільки грошей буде здирати така лікарня, при такому зубожінні народу??? Чи тільки для,,, кластерних” пацієнтів( еліти)??? А якщо ще добратись до лікарні у 500 грив, то потрібно отимувати пенсію не 2100,хоч
аби10 тис.

Сергій :

Знайомі норативи, людина не знає скільки коштує транспорт в області, коли ж ви пожавитесь.

Михайло :

Де ж хворим брать гроші щоб проплачувати лікарів у вищих клостерах тут і на прості лікарні останнє нашкрібаємо всіми ріднии і друзями

Лариса :

А що буде з лікарнями , які не потрапили до даного списку ? на мою думку скорочувати лікарняні заклади під час війни – це злочин . Не всі пацієнти спроможні лікуватися в так званих кластерних та накластерних лікарнях . Якщо залишається на цілий район з населенням 80 тис. осіб 1 медичний заклад , що надає стаціонарну допомогу , то чи витримає цей заклад навантаження і з цього слідує , що стаціонарна допомога стане недоступною для більшості населення .

Lyubov :

Цікаво було б знати а як людина потрапить у такий лікарский заклад? Будуть гелікоптери доставлять?

Вгору