На Черкащині реалізують програму підтримки ментального здоров’я

21 червня 2023, 17:54

Нині на Черкащині розпочалась реалізація Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?". Про те, як програма працюватиме в області - розповіла її регіональна координаторка Вікторія Шепіль.

За її словами, у планах є створення координаційних центрів у територіальних громадах Черкащини.

"На місці мають бути люди, які допоможуть місцевим жителям справитися з проблемами. Війна вплинула на всіх українців, зачепила кожного. І ментальне здоров'я нашого населення постраждало", - каже Вікторія Шепіль.

Програма націлена, насамперед, на те, щоб навчити людей піклуватися про власний моральний та психологічний стан. Розрахована вона на ВПО, ветеранів війни, військових та членів їхніх сімей, дітей, людей з інвалідністю.

"На жаль, українці не вміють піклуватися про самого себе. Але варто розуміти, що ми не можемо допомагати іншим, якщо ми не вміємо піклуватися про себе", - зазначає координаторка програми.

Наразі працює однойменний Телеграм-канал "Ти як?", на якому публікують поради про те, як справитися зі стресом, дбати про своє моральне та фізичне здоров'я.

У планах - запустити такий регіональний Телеграм-канал та доносити важливість підтримки ментального здоров'я в громадах.

"Люди там обмежені в отриманні певної інформації. Тому ставимо собі за мету активно доносити цю інформацію жителям громад", - каже пані Вікторія.

Вона додає, що у планах - зробити інформаційні куточки в різних державних та громадських структурах, де є велика концентрація людей: це школи, ЦНАПи, центрі зайнятості та інші установи. Планують також виготовляти роздаткову літературу з конкретними порадами.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору