«Весняну майстерню під Козацьким шпилем» провели на Черкащині (фото)

14 травня 2019, 21:47

На Черкащині провели «Весняну майстерню під Козацьким шпилем» (фото)

У Бучаку на Канівщині 11 травня гості мальовничого села-музею на Дніпрі відвідали “Весняну майстерню під Козацьким шпилем”. Культурно-мистецький захід знайомив з історією краю та творчістю його майстрів, минулим і сучасністю канівської вишивки, кераміки, традиційного одягу, "Козацький край".

На Черкащині провели «Весняну майстерню під Козацьким шпилем» (фото)

Надзвичайно цікавою і пізнавальною була екскурсія від краєзнавця Дмитра Іванова – гостей заходу він провів вуличками села й придніпровськими кручами, де ходили знімальні групи багатьох кінофільмів Довженка, Параджанова, Тарковського. Колись тут бували Іван Миколайчук, Лариса Кадочникова, Юрій і Михайло Іллєнко, у цих місцях пройшло дитинство знаменитого художника Сергія Якутовича, тут письменник Любко Дереш писав свій роман «Голова Якова», а Олег «Фагот» Михайлюта з музичного гурту «Танок На Майдані Конго», захоплений красою краєвидів, присвятив Бучаку свою відому пісню «Буча-Чака».

На Черкащині провели «Весняну майстерню під Козацьким шпилем» (фото)

У заході взяли участь гості з Канева, Черкас, Ржищева, Києва – краєзнавці, журналісти, працівники закладів культури (зокрема, директор Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів» Тарас Теліженко та директор Канівського природного заповідника Микола Чорний) і просто любителі рідного краю та його історії.

Культурно-мистецький захід “Весняна майстерня під Козацьким шпилем” пройшов у межах проекту “Село-музей Бучак відроджує традиції”, який реалізує ГО “Фонд розвитку “Шевченків край” (Яків Прогнімак) за підтримки програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC – мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.

Читайте також«Голлівуд над Дніпром»: Черкащани хочуть зробити зі старого млина культурну пам’ятку.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору