На Черкащині провели в останню путь полковника 1-ї окремої танкової Сіверської бригади (фото)

31 травня 2020, 12:41

Вчора у Шполі відбулось відспівування священнослужителями ПЦУ, церемонія прощання та проведення в останню путь полковника Юрія Межакова, життя якого передчасно обірвалося 28 травня 2020 року.

Віддати шану полковнику прийшли представники обласної, міської та районної влади, представники командування Об’єднаних сил, військові побратими та громадськість.

У прощальній промові до присутніх звернувся Начальник Генерального штабу Збройних Сил України, генерал-полковник Руслан Хомчак. Він зазначив, що Юрій був хорошим наставником для всього колективу. У нього було багато планів на майбутнє, і його справу бойові побратими обов’язково продовжать.

Руслан Хомчак вручив вдові померлого Альоні Межаковій державну нагороду Юрія (підписану Указом Президента України від 28.05.2020 № 204 «Про нагородження Ю. Межакова орденом Богдана Хмельницького») отриману за особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові - орден Богдана Хмельницького II ступеня, посмертно.

Матері Ларисі Межаковій вручили Грамоту пошани та скорботи.

Після прощання на площі Героїв Майдану, полковника Юрія Межакова поховали з усіма почестями на цвинтарі м. Шполи по вул. Нахімова.

Юрій Межаков служив у Сіверській танковій бригаді з 2018 року, в 2019-му - став її командиром. У 2014-2015 роках Межаков був начальником штабу 28-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

У померлого полковника залишилась дружина і двоє дітей (син та донька), які проживають у м. Біла Церква на Київщині. У рідному місті Шполі у Юрія залишились батьки, також лишився менший брат.

За інформацією пресслужби Шполянської ОТГ

Коментарі

Олександр сказав:

Руслан Хомчак з березня 2020 року – Головнокомандувач Збройних сил України, з того ж часу Сергій Корнійчук – начальник Генерального штабу Збройних Сил України. Ці дві посади, які обіймала одна людина – РОЗДІЛИЛИ

Вгору