На Черкащині – понад 50 тисяч хворих на цукровий діабет

16 листопада 2023, 17:30

Фото: Kruchenkova/Depositphotos

На Черкащині зареєстровано 50 тисяч хворих на цукровий діабет. Із них майже 10 тисяч інсулінозалежних. Утім кількість продовжує збільшуватися, повідомляє Суспільне.

Завідувачка обласного відділення ендокринології Ірина Бондарець розповіла, що кількість пацієнтів хворих на діабет зросла з початку пандемії через ускладнення. А після повномасштабного вторгнення до факторів впливу додався постійний стрес.

"До нас звертаються також вагітні жінки з гестаційним діабетом, або діабетом першого типу, який виявлено з початком вагітності".

Збільшується і кількість дітей та підлітків, хворих на цукровий діабет. Більшість симптомів, пояснила Ірина Бондарець, люди ігнорують:

"Треба звернути увагу на невмотивовану слабкість, схуднення, можливо судоми в нижніх кінцівках, поява невмотивованої сухості в роті, спраги, можливо головний біль".

Медикиня радить раз на рік здавати аналіз крові на вміст глюкози. Виявити недугу на ранньому етапі легко. Доступне нині і лікування: держава гарантує пацієнтам із цукровим діабетом доступ до базового лікування інсулінами безоплатно. Також до визначеного переліку ліків цьогоріч додалися і тест-смужки для глюкометрів — розповіла завідувачка однієї із аптечних мереж Наталія Горкун.

"Це можуть бути і діабетони, і медформіни різних виробників, гліклазиди. Від 21 серпня 2023 року наказом МОЗ України затверджено відпуск тест-смужок для вимірювання рівня глюкози в крові. включено 23 найменування в цей реєстр".

Сплачує пацієнт лиш частину від повної вартості, а це суттєво заощаджує витрати на купівлю ліків, додала Наталія Горкун.

"Ось, наприклад, «Глюко-доктор» - він коштує 240 гривень. Доплата за нього 23 гривні. Якщо в людини є такий глюкометр, то до нього й потрібні такі «рідні» тест-смужки того ж виробника".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору