
У Черкасах трьом хворим на COVID-19 пацієнтам відмовили у госпіталізації через брак ліжок у лікарнях. Про це Суспільному розповіла сімейна лікарка четвертої поліклініки Черкас Анастасія Коваль.
За словами лікарки, не знайшлося ліжко-місць ані в обласному центрі, ані в районах. Тому консультують цих пацієнтів щодо лікування телефоном. Лікарка нині працює у дві зміни, тому що кількість хворих на коронавірус щодня зростає.
Черкащанка Ольга Верба прийшла до сімейного лікаря щойно відчула погіршення самопочуття. Вона працює у дитсадку з дітьми, то звичайно, пішла на "лікарняний".
Суспільне: Черкаси
У черзі на прийом до лікаря черкащанка Тетяна Пилінко розповіла, що у зв'язку із зростанням кількості хворих, будь-яке погіршення стану у неї викликає підозри.
- Я себе погано почувала і звернулася до лікаря, тому що є певні симптоми. Лікаркамені запропонувала пройти ПЛР-тест, звичайно, я погодилася. Тепер чекаю на результати тесту.
За словами сімейної лікарки Анастасії Коваль, люди стали більш уважними. Якщо раніше з ознаками ГРВІ лікувалися вдома самостійно, то зараз люди налякані. І звертаються до медиків коли в них навіть найменша температура.
Суспільне: Черкаси
Щодня замість передбачених 19-ти осіб приймає 30-ть сімейна лікарка четвертої міської поліклініки Черкас. Із симптомами коронавірусу, говорить, звертається кожен другий. Наразі під її наглядом на амбулаторному лікуванні перебуває 30 пацієнтів із COVID-19.
- Ті, хто в легкій формі, ми відправляємо додому, Коригуємо лікування в телефонному форматі. Якщо їм стає гірше, або вже на прийомі людина важка, то ми шукаємо, куди її госпіталізувати. Інколи буває, що швидка дає координати, де є місця, ми дзвонимо, нам кажуть – немає куди. Це достатньо страшно і для пацієнта, тому що вони присутні, коли я викликаю швидку і домовляюся за все. І для мене, для, лікаря, це все теж страшно, тому що я розумію – пацієнт потребує госпіталізації і я повинна буду лікувати його в амбулаторних умовах, беручи на себе відповідальність. Це дуже страшно, тому що ми не знаємо, як коронавірус себе поведе.
Суспільне: Черкаси
За словами Анастасії Коваль, нещодавно у госпіталізації відмовили трьом її важкохворим пацієнтам.
Племінник хворого чоловіка Володимир телефоном розповів, що його сімейна лікарка Анастасія Коваль обдзвонила всі лікарні.
- Вона подзвонила на швидку. На швидкій сказали, що госпіталізувати нікуди не можуть, можливо у Золотоноші є місце, щоб передзвонити о третій годині. Анастасія Миколаївна нам подзвонила і сказала, що місць все-таки немає.
За словами директора департаменту охорони здоров'я Всеволода Кульчиковського, наразі у Черкасах три медичні заклади приймають хворих на COVID-19. У двох лікарнях, підпорядкованих департаменту охорони здоров'я міста, каже, усі місця зайняті.
- В інфекційній лікарні 42 місця для таких пацієнтів, а в Першій міській – 25. Із місцями є проблема, але протягом дня деякі пацієнти виписуються і на їхні місця поступають нові.
За словами керівниці управління охорони здоров'я області Лариси Кошової, нині в області працює 15 лікувальних установ для надання медичної допомоги хворим на коронавірус. Заповненість ліжок – 54 %.
- Ми розширяємо ліжка в наявних відділеннях, зараз працюємо над розширенням ліжок в Центральній районній лікарні, буде збільшення ліжкового фонду.
Суспільне: Черкаси
За словами директора департаменту охорони здоров'я Всеволода Кульчиковського, проблеми пов'язані не з наявністю самих місць, тому що саме по собі місце не лікує. Місце лікувальне має бути забезпечене підведеним киснем, – це вирішено. Однак проблема – з комплектацією лікарських бригад.
- У складі бригади має бути анастезіолог, або лікар інфекціоніст, або лікар-терапевт обов'язково. Саме з ними є проблеми.
Тож, якщо перерахованих фахівців не буде, то НСЗУ не підпише лікарню як таку, що надає допомогу пацієнтам хворим на COVID-19.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram