На Черкащині облаштували лісове джерело

12 червня 2019, 14:07

На Черкащині облаштували лісове джерело

У Макіївському лісництві Кам'янського лісгоспу лісівники спільно з сільською громадою облаштували лісове джерело. Розташоване воно в урочищі “Апельня” і має дуже давню історію, адже перші згадки про нього з’явилися понад півтора століття тому.

Загалом, за свідченнями місцевих старожилів, Макіївка здавна була багатою на лісові джерела. Донині збереглися три – усі вони розташовані в лісовому масиві Макіївського лісництва і завжди були під наглядом як лісівників, так і громади.

На Черкащині облаштували лісове джерело

Джерело, що відновили, відоме ще з 1850 року, як таке, що започатковувало річку Лебединку. Тієї річки вже дано немає, адже у 1860 році сільська громада, перегородивши її, утворила цілий каскад ставків, вода з яких витікає в Дніпро. Проте лісове джерело залишилося й донині.

Макіївські місцеві жителі створили ініціативну групу, звернулися до лісівників та разом  вирішили облаштувати місцину біля цього лісового джерела, зробити там усі необхідні зручності, аби й надалі кожен охочий, чи той, хто подорожує, мав змогу посмакувати цією дивовижною водою, яка надає сили та енергії.

На Черкащині облаштували лісове джерело

За словами лісівників  Макіївського лісництва, фахівці та жителі села провели повну реконструкцію гідрологічного об’єкту – упорядкували прилеглу територію, встановили огорожу, оновили накриття над самою криничкою, зробили ряд спусків до джерела, адже воно розташоване в яру. Тепер тут є все необхідне, щоб відвідувачам було приємно, зручно та комфортно набрати джерельної води та відпочити в лісі.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Читайте також: «Професійний божевільний»: десять запитань до всесвітньовідомого мандрівника.

Коментарі

Вгору