На Черкащині людям заборонять ловити раків

26 листопада 2021, 09:58

З 1 грудня 2021 по 30 червня 2022 року триватиме заборона на будь-який вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Черкаської області.

Заборону встановлено з метою збереження та охорони популяції раків у період їх природного відтворення – спарювання та виношування ікри.

Лов раків під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП. Санкція статті передбачає накладення штрафу на громадян до 680 грн. Окрім того, за кожен незаконно добутий екземпляр цього членистоногого, порушнику доведеться сплатити збитки, за оновленими таксами у розмірі 3 332 грн.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Мінімальний його розмір повинен бути не менше 10 см. Забороняється лов раків у темну пору доби із застосуванням підсвічування.

Лов раків дозволятиметься - ручним збиранням та раколовкою-"хапкою" з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою.

За інформацією пресслужби Черкаського рибоохоронного патруля

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору