На Черкащині досі не покарали винних, що довели 8-річного хлопчика до коми

02 січня 2019, 16:54

На Черкащині досі не покарали винних, що довели 8-річного хлопчика до коми

На початку жовтня восьмирічний Давид Лавріненко потрапив до реанімації з розривом селезінки та забоєм легень. Хлопчикові видалили селезінку і він кілька днів провів у комі. Проте журналісти видання «Крапка» з’ясували, що результатів експертизи травм ще немає, а слідчий ховається від журналістів та активістів.

«Конфлікти між учнями мого класу були», - Людмила Брагінець

Є щонайменше три версії того, що могло трапитися того дня. Бабуся Давида, Галина Попова, не сумнівається в тому, що дитина потрапила до лікарні через побої. Вона розповіла, що онука били в школі не вперше. За кілька тижнів до страшної події він прийшов додому з надірваним вухом. Мама хлопчика додає, що Давид неодноразово повертався зі школи із зіпсованими речами. Одного разу вона помітила на куртці сина сліди від черевиків: по його речах потопталися однокласники.

Однак класний керівник третього «В» Людмила Брагінець не помічала знущань однолітків над Давидом.

- Так, конфлікти між учнями мого класу були. Але вони одразу припинялися. Знущань над Давидом не було. Так само, як і відвертих бійок між хлопчиками, – казала Людмила Брагінець.

Зауважимо, що в соціальних мережах було багато суперечок щодо того, чи може дитина нанести такі травми. Мовляв, у третьокласника не вистачить сил, щоб відбити селезінку. Проте, за словами спортсменів, які займаються східними єдиноборствами, це можливо, якщо били лежачого ногами.

«Це сталося в позаурочний час і не на території школи», - Лариса Млвчан

Директор школи Лариса Мовчан назвала цей інцидент нещасним випадком. Під час службового розслідування вчителі опитували можливих свідків і кривдників Давида. Діти запевняли, що хлопчик заліз на конструкцію заввишки майже двох метрів, хотів продемонструвати якийсь трюк, однак не втримався.

- Це сталося в позаурочний час і не на території школи. Один із хлопчиків, прізвища яких назвав Давид, у той момент був на футболі, що підтвердили два тренери і троє батьків, які перебували разом з ним. А друга дитина, прізвище якої також назвав Давид, за словами його мами, була вдома, – запевняє Лариса Мовчан. Такої ж версії дотримуються батьки хлопчиків, яких Давид назвав винуватцями трагедії.

Мешканці двору, біля якого розташований майданчик, підтверджують, що гойдалка дійсно була зламана. Про це свідчать і фотографії, зроблені адвокатом сім’ї Лавриненків Володимиром Коржем майже одразу після інциденту.

На Черкащині досі не покарали винних, що довели 8-річного хлопчика до коми

Психолог клінічної лікарні Чорнобаю, який проводив з Давидом бесіди вже після трагедії, запевняє, що дитина в шоковому стані не може вигадувати. Можна припустити, що мають рацію обидві сторони конфлікту: Давида побили в школі, а після цього він упав з гойдалки.

Прояснити ситуацію можна було за допомогою експертизи. Щоб дізнатися її результати, журналісти звернулися до слідчого, але на робочому місці її знайти не вдалося.

У місцевому райвідділі сказали, що слідчого, який веде справу Давида, немає. Вона на виїзді. За годину сказали, що вона веде допит, а згодом повідомили, що жінка взагалі на лікарняному.

4 жовтня слідче відділення Чорнобаївської поліції розпочало кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128 («Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження») Кримінального кодексу України та призначив судово-медичну експертизу.

За словами адвоката, результатів експертизи все ще немає. Містяни кажуть, що у справі фігурують місцеві «князьки», а слідчі Чорнобаївського відділу поліції мають доволі теплі стосунки з педагогічним колективом школи №1.

«Нас не цікавить грошова компенсація від кривдників», - Марина Лавріненко-

- Те, що результатів експертизи немає, а слідчий не хоче спілкуватися з пресою, насторожує. З іншого боку, якщо залучають експертів з Києва, то процедура дійсно триває довго, – коментує правозахисник із Черкас Володимир Батчаєв. – Діти можуть брехати й вірити у свої фантазії. Але є характерні травми, які неможливо отримати при падінні з гойдалки та які можуть бути тільки після побиття. Експертиза може відповісти, що сталося.

Водночас він звертає увагу на те, що експертиза не може бути єдиним доказом. Потрібні свідки. А вони, як писали, усе заперечують.

- На слідчого в таких випадках тиснуть батьки і потерпілого, і обвинувачених дітей. Слідчі зазвичай беруть паузу, намагаються знайти компроміс, який влаштував би всіх, – додає Володимир Батчаєв.

Давид уже вчиться в іншій школі й на нових однокласників не скаржиться. Його мати зауважила, що їх не цікавить грошова компенсація від кривдників Давида. Якщо винні не будуть покарані, ця історія може повторитися вже з іншим школярем.

Нагажаємо, Верховна рада України ухвалила законопроект у першому читанні, в якому сформувала визначення поняття булінгу, а також запропонувала деякі зміни до законодавства, зокрема за таке насильство передбачити адміністративну відповідальність.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору