На Черкащині чоловік врятував рідкісного птаха

05 грудня 2018, 22:34

На Черкащині чоловік врятував рідкісного птаха

Днями катеринопільчанин Микола Замковенко врятував гагару, яка лежала посеред городу і майже не дихала, пише "Вісті Черкащини".

− Побачив качині сліди, що ведуть на город, − розповідає Микола Замковенко. − Подумав, що десь заблукала якась наша качка. Пішов слідом. Бачу лежить чорна грудка посеред городу. Вирішив глянути, що воно таке. З’ясувалось, що то пташка, яка обмерзла та майже не дихала. Забрав її до хати, обігрів. Отямилась, вже кусається та б’ється.

Пташку поселили в хліві біля інших тварин.

Зазначимо, що гагара - водоплавний птах середнього розміру. Маса тіла сягає 2-3 кг, довжина тіла 58-73 см, розмах крил 110—130 см. У шлюбному оперенні має контрастне чорно-біле забарвлення.

Гніздиться на середніх та великих за розміром озерах. Як правило, на невеликих озерах гніздиться одна пара, на великих озерах гніздові території становлять 50-150 га, а відстань між гніздами по береговій лінії не менше 200-300 м. Гніздові пари дуже консервативні та гніздяться з року в рік на одних і тих самих водоймах, часто використовуючи постійне гніздо.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору