На Черкащині – 28 випадків хвороби Лайма: скільки коштує здати кліща на дослідження

03 травня 2023, 17:33

В області продовжують реєструвати випадки захворювання на хворобу Лайма. Упродовж чотирьох місяців цього року зареєстровано 28 випадків цього захворювання. За аналогічний період минулого року зафіксовано 8 випадків хвороби Лайма. За весь 2022 рік зареєстровано 283 випадки захворювання на хворобу Лайма.

Зараження людей хворобою Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз)  відбувається під час відпочинку в лісі, в паркових зонах, найчастіше – під час перебування на дачах та присадибних ділянках. У більшості випадків хвороби Лайма хворі відзначають факт присмоктування кліща або укусу невідомою комахою.

Захворювання виникає після укусу або присмоктування кліща і супроводжується мігруючою еритемою. Часто разом з еритемою у людини з’являється гарячка, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота тіла і млявість. При  вчасно встановленому діагнозі хвороби більшість пацієнтів можна успішно вилікувати антибіотиками.

Як витягнути кліща і що з ним робити після видалення

Якщо кліщ присмоктався до шкіри, то знімати його треба дуже обережно, щоб не обірвати хоботок. Не можна роздавлювати кліща.

Після видалення кліща бажано провести його дослідження в лабораторії особливо небезпечних інфекцій, що знаходиться у Черкасах по вулиці Волкова, 3; тел.: (0472) 36 07 16. Час роботи: з 8.00 до 16.00 години.

Вартість досліджень:

  • мікроскопічне дослідження кліща на природну інфікованість бореліями методом темнопольної мікроскопії – 99,29 грн;
  • дослідження із застосуванням імуноферментного аналізу (ІФА) на хворобу Лайма (IgМ) – 242,50 грн;
  • дослідження із застосуванням імуноферментного аналізу (ІФА) на хворобу Лайма (IgG) – 242,50 грн.

Високий рівень природної інфікованості збудником хвороби Лайма відзначається на територіях парку Перемоги, «Сосновий бір» та мікрорайонів «Соснівка», «Дахнівський» у Черкасах, парку «Софіївка» в Умані.

У 2022 році лабораторією особливо небезпечних інфекцій Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб досліджено 108 екземплярів кліщів, знятих із людей, у 9 – виявлено збудник хвороби Лайма. Цього року досліджено 38 екземплярів  кліщів, знятих із людей, у 2-х виявлено збудник хвороби Лайма.

За інформацією пресслужби ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України»

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору