На Черкащні відбувся вже 6-й ШЕ.FEST

11 вересня 2019, 10:32

Близько 10 тисяч відвідувачів із різних куточків України об’єдналися навколо ідей, написаних майже 200 років тому. “Під вільним небом!” - саме під таким лозунгом 17 та 18 серпня на батьківщині Тараса Шевченка, у селі Моринці, що на Черкащині, вшосте відбувся мистецький фестиваль «Ше.Fest».

Подія вже стала традиційною для Черкащини і тішить своєю
багатогранністю. Адже вдень та навіть вночі для відвідувачів фестивалю
працювали 10 локацій.

Учасниками музичної сцени фестивалю цьогоріч стали такі гурти, як ТАРТАК, KARNA, ВІЙ, Go-A, САД, ШПИЛЯСТІ КОБЗАРІ та Віктор Пашник, а ведучими вже традиційно були улюбленці публіки Юрій Шивала та Олександр Висоцький.

На Просвітницькій галявині протягом двох днів можна було відвідати гутірки з відомим казкарем Сашком Лірником, письменником Василем Шклярем, а також лекції багатьох мовознавців, літераторів та шевченкознавців.

Не обійшлося й без музичних виступів: настрій галявині дарували гурти «Сонце в кишені», «July 8», «Супер 8», заслужена артистка України Руслана Лоцман та Київський академічний ансамбль української музики "ДНІПРО".

Окрім того, саме тут відбувся поетичний Ше.Батл, перемогу в якому отримав кропивчанин Максим Бричка. А на традиційному благодійному Ше.Аукціоні картин вдалося виручити кошти на лікування Соломії Босько, а саме 8100,00 грн. Нагадуємо, жінка страждає онкозахворюванням, втратила чоловіка в зоні АТО, а її син має аутизм.

Театральна сцена відзначилась повним аншлагом протягом двох днів. Глядачам було запропоновано виставу «Сон. Комедія» творчої майстерні «Театр у кошику» (режисер Ірина Волицька, м. Львів).

Ще одна вистава, яка заворожива фестивальників, приїхала до Моринців із Південної України: шевченківські «Гайдамаки» Миколаївського академічного художнього драматичного театру (режисер Євген Олійник, м. Миколаїв) зібрала переповнену залу.

Нічна акустика зібрала позитивні відгуки від гостей, аджеромантична атмосфера з поезією, гірляндами та якісними українськими гуртами, серед яких PIANO, Мелорі та Galileo, не залишила нікого байдужим.

Одна із важливих локацій фестивалю є Художня галявина, адже Тарас Шевченко на фестивалі - художник. На цій локації відбулося безліч цікавих івентів: акварельний, пастельний та акриловий живопис, виготовлення 3D листівок, розмальовка-антистрес, виготовлення витинанок, розпис еко-торбинок, арт терапія в супроводі кваліфікованого психолога для всіх охочих, малювання на вологому жатому папері, мехенді (розпис хною на руках), виготовлення браслетів зі скляних намистинок та підвісок, виготовлення ляльок-мотанок, вишивання стрічками, інтерактивна міжмузейна локація від представниць КЗК “Дніпропетровський художній музей” ДОР та КЗ “Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна” ХОР (меморі, пазли, гра “створи портрет з елементів”, розмальовки, мистецько-поетичні пророцтва за мотивами поезії Шевченка), малювання картини на папері фарбами з використанням шаблонів (козак Мамай, кінь, рослини); паралельно з цим - розмова про народні картини і поезію, демонстрація репродукцій народних картин з колекції Дніпропетровського художнього музеюпрезентація-розповідь про взаємовідносини двох українських геніїв Шевченка і Рєпіна, малювання ілюстрацій до віршів Т.Г. Шевченка.

На Дитячій галявині відбувалися майстер-класи з володіння шаблею та списом від дитячої студії козацьких бойових мистецтв “Герць”, майстер-класи з дитячого малюнку, володіння батогом, інтерактиви та руханки. Діти брали участь у конкурсі декламування віршів Тараса Шевченка, за що отримували від фестивалю цінні подарунки та відзнаки.

Новинкою ШеФест цьогоріч стали патріотичні ігри Ше.Games, участь в змаганнях взяло чотири команди - від волонтерів, села Моринці, міста Звенигородки та Черкас. Першість взяла команда із села Моринці, яка отримала подарунки від спонсора фестивалю ТМ “Олком”.

Музична сцена фестивалю відкривалась найбільшою картою України, яка складається з цитат Тараса Шевченка. Інсталяцію до локації винесли волонтери. Цитатами карту наповнювали відвідувачі фестивалю ще в 2018 році. Ця інсталяція символізує те, що ми усі різні, але нас об’єднує Тарас Шевченко, коментують організатори.

Окрім того, на усіх охочих чекали екскурсії меморіальним музеєм в с. Шевченкове та Моринці, майстер-класи з хенд-мейду, виставка народних майстрів та художників. Великим попитом користувались фотозони фестивалю, які оформила декоратор Ше.Фест Ольга Бутковська. Кожен охочий міг стати земляком Шевченка на два дні, оселившись на території наметового містечка у Моринцях.

Коментарі

Вгору