На Черкащині знищили 500-кілограмову авіаційну бомбу (фото, відео)

26 грудня 2016, 14:43

img_20161224_135245

Піротехнічна група аварійно-рятувального загону спеціального призначення знешкодила 500 кг авіаційну німецьку бомбу, яку було виявлено у селі Іваньків Канівського району 21 грудня.

Про це повідомив речник УДСНС України в Черкаській області Костянтин Проценко.

Під час попереднього обстеження рятувальниками припустили, що це 250 кг авіабомба часів війни. Проте, під час її відкопування класифікацію вибухонебезпечного предмету було змінено. Знайдений на околиці села авіаційний снаряд виявився німецькою товстостінною авіабомбою SD-500 з зоною ураження до 1500 метрів.

Впродовж двох днів, 24 та 25 грудня, сапери управління, ризикуючи власним життям проводили земляні роботи по відкопуванню, вивезенню та знищенню знахідки, яка пролежала у землі понад 70 років. Аби не постраждали люди, на час евакуації бомби, довелось навіть відселити кілька родин цього населеного пункту, чиє житло знаходилося в зоні ураження боєприпасу.

img_20161225_112329

Аби знищити бомбу, піротехніки аварійно-рятувального загону спецпризначення викопали на підривному полігоні спеціальну яму п‘ятиметрової глибини. Для зменшення зони ураження бомбу після укладки було засипано щільним грунтом.

Про небезпеку та важливість кожного етапу робіт, що виконували сапери свідчить навіть час. Так, лише на підготовчі роботи з підриву бомби пішло понад три години.

По завершенню усіх робіт, у неділю, 25 грудня, сапери аварійно-рятувального загону спеціального призначення провели успішний контрольований підрив. Про якість проведеної роботи свідчить лише пам‘ятна воронка глибиною три метри та десять метрів у діаметрі.

Це не перша така небезпечна знахідка, яку черкаським саперам довелося знешкоджувати в області. Останній випадок виявлення аналогічної авіаційної бомби стався у Черкасах 31 вересня 2013 року. Тоді для евакуації небезпечного боєприпасу довелось навіть перекривати кілька вулиць у Черкасах.

Загалом це вже третя 500-кілограмова авіабомба знищена за останні десять років у Черкаській області.

Поділитись

Коментарі

Вгору