На Черкащині зменшено кількість обов’язкових щеплень для дітей

06 серпня 2018, 19:02

На Черкащині зменшено кількість обов'язкових щеплень для дітей

Досі вакцинацію проти туберкульозу проводили на 3-5-ий день від народження дитини, а ревакцинацію — у 7 років. Проти гепатиту В — за схемою: перша доба життя, 1 та 6 місяці життя дитини. Проти дифтерії, правця та кашлюку — у 2, 4, 6, 18 місяців й у 6 та 16 років, а далі кожні 10 років — лише проти правця і дифтерії. Проти гемофільної інфекції — у 2, 4, 12 місяців. Проти кору, епідемічного паротиту чи краснухи — у 12 місяців і 6 років, пише “Черкаський Край”.

МОЗ зменшило кількість обов’язкових щеплень:

— Тепер другу дозу вакцини проти гепатиту В дитина отримуватиме у другий місяць життя, не у перший, — розповідає заступниця міністра охорони здоров’я України Ольга Стефанишина. — А щеплення проти туберкульозу проводитиметься лише раз — на 3-5 добу від народження. Ревакцинацію проти туберкульозу в 7 років скасували як таку, що не має доведеної ефективності.

— Скільки щеплень, згідно з календарем, тепер робити?

— До національного календаря включено щеплення проти десяти хвороб. Та кількість їх проти кожної з них різна. Вакцинацію проти туберкульозу слід робити раз; проти гепатиту В — тричі; проти дифтерії, кашлюку, правця — чотири рази (опісля потрібно вакцинуватися проти дифтерії та правця кожні 10 років); проти поліомієліту — шість разів; проти гемофільних інфекцій — тричі; проти кору, краснухи, паротиту — двічі. Більша частина щеплень припадає на перші 18 місяців життя дитини. Ревакцинацію проти дифтерії та правця потрібно проводити у 6 та 16 років з подальшою ревакцинацією кожні 10 років.

— Чому постала потреба в оновленні Національного календаря щеплень?

— Ці новації відповідають найкращим світовим практикам та рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я. До слова, всі щеплення, які проводяться згідно з національним календарем, безплатні для пацієнтів. Їх можна робити в державних поліклініках.

Вгору