На Черкащині злочинці, які створили конвертаційний центр, незаконно заволоділи майже 74 млн грн

03 вересня 2018, 14:27

На Черкащині злочинці, який створили конвертаційний центр, незаконно заволоділи майже 74 млн грн

Прокуратурою Черкаської області за результатами розслідування скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно двох осіб, які в період 2012-2016 років, діючи на території Черкаської області та інших регіонів України, створили конвертаційний центр, зареєструвавши на підставних осіб і придбавши 27 фіктивних суб'єктів господарювання, з метою прикриття незаконної діяльності, що полягала у виготовленні та видачі завідомо підроблених документів про неіснуючі господарські операції, а також наданні послуг з мінімізації податкових зобов’язань підприємствам реально діючого сектору економіки.

Також установлено, що обвинувачені вчинили фінансові операції з коштами на суму майже 74 млн грн, одержаними від суб'єктів господарювання, внаслідок чого легалізували їх, приховавши їх походження від вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння.

Зазначеним особам інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), ч. 3 ст. 358, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Окрім того, один із керівників підприємств діючого сектору економіки, який скористався послугами конвертаційного центру, що призвело до ухилення від сплати податків на суму більш як 2 млн грн, обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

У ході досудового слідства державі частково відшкодовано завдані збитки в сумі 570 тис. грн., накладено арешт на грошові кошти та майно в розмірі понад 500 тис. грн., а також в інтересах держави прокурором пред’явлено позов про стягнення 2 млн. грн. несплачених податків.

За інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області

Вгору