На Черкащині жінки масово готують закрутки для фронту (відео)

06 жовтня 2014, 14:50

Все для фронту, все для перемоги.На Черкащині, в селі Ленінське, люди працюють не покладаючи рук, у кілька змін.

Для бійців на сході місцеві жінки готують закрутки, тушковану капусту, ліниві голубці та домашні соління. На кухні побувала й знімальна група Подробиць.

У селі Ленінське кипить робота. В прямому сенсі цього слова. На саморобній плиті готується чергова партія заправки для борщу.

Біля величезних каструль чаклують тендітні жінки. Нам пропонують першими зняти пробу.

Ще з початку вересня двір Лідії Сивак перетворився на справжню консервну фабрику. У вільний від основної роботи час місцеві мешканці приходять сюди, щоб допомогти армії. Всі закрутки вирушають у зону АТО. Солдатів балують тушкованою капустою, лінивими голубцями та домашніми соліннями.

"Позавчора дивлюсь телевізор показують. Мужик каже, оце кертоплі наварили та капусточка кисленька, ох наїмося. Думаю, Боже, бідні діти, так жалко, що не можна", - розповідає Лідія Сивак.

Роботи вистачає всім. Люди працюють у кілька змін: вранці і ввечері - шаткують, тушкують, варять і закручують банки.

- Тепла одежа є?

- Є, нам видали давно.

- Їсти? Сергій, може вам їсти, може вам перекинуть туди?

- У нас все є - це раз! І вас туди ніхто не пропустить - це два!

- Сергій, та ми нікого запитувати не будемо.

"Сергій подзвонив і попросив передати перев'язочні пакети і знеболювальне, а мені не було до кого звернутись, я підійшла до Лідії Іванівни. Я того сюди прийшла, я зрозуміла, що від наших нічого не дочекаєшся, а Ліда Іванівна, вона така пробитна", - розповідає мати бійця Ольга Осипова.

Сама Лідія Сивак, за сільськими мірками, досить успішний підприємець. Зізнається - спокійно жити і нічого не робити, коли в країні війна не змогла.

Спершу передавала для армії овочі. Тепер взялася за консервацію. Вона вже тричі була на лінії фронту, особисто возила допомогу. Ось і наступна партія вже готова до відправлення.

- А скільки у вас тут банок?

- Ой, я не знаю. Тут скільки, а оце по всіх кімнатах розставлено, повинно бути 350 готових.

Проблем із сировиною у ленінських волонтерів немає. Люди несуть овочі постійно - встигай тільки переробляти. Просто не вистачає банок. Зараз використовують останні.

У що завтра будуть закривати консервацію, поки не знають.

Поділитись

Коментарі

Вгору