На Черкащині за махінації із трудовими договорами підприємство оштрафували на мільйон гривень

12 вересня 2018, 17:22

На Черкащині за махінації із трудовими договорами підприємство оштрафували на мільйон гривень

Підприємство, що займається транспортним обробленням вантажів, інспектори праці Управління Держпраці у Черкаській області оштрафували на понад мільйон гривень за підміну трудових договорів цивільно-правовими.

Роботодавець був переконаний, що будь-які види робіт можна виконувати за договорами цивільно-правового характеру (ЦПХ), тому перебування на робочому місці з 08:00 до 20:00 є «об’ємом робіт», а кожна зміна охоронника – «кількість виконаних робіт», тому договори ЦПХ з найманими працівниками укладено на законній підставі.

- Укладання з працівником цивільно-правового договору з виконанням обов’язку з охорони господарських приміщень не відповідає чинному законодавству, оскільки передбачає підпорядкування правилам внутрішнього трудового розпорядку, а робота носить систематичний характер, - коментують фахівці Управління Держпраці.

Відповідно до ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) суб’єкти господарювання несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

Відтак, на підприємство було накладено фінансові санкції у розмірі 1 млн 5 тис. 210 грн.

За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору