На Черкащині виявили склад із залишками пестицидів і агрохімікатів

25 серпня 2016, 13:53

9767

23 серпня в адміністративних межах села Петрики Городищенського району спеціалістами Державної екологічної інспекції у Черкаській області виявлений безхазяйний хімічний склад, в якому зберігаються залишки пестицидів і агрохімікатів приблизною вагою до двох тонн.

Зі слів сільського голови, напівзруйноване приміщення належало ліквідованому сільськогосподарському товариству. Власник небезпечних відходів невідомий. Стан приміщення незадовільний, відсутній дах і частково розібрані стіни приміщення, біля складу відчутний сморід.

За порушення правил зберігання відходів до адміністративної відповідальності притягнуто сільського голову села Петрики Городищенського району, сума штрафу максимальна — 1700 грн. При накладенні адміністративного стягнення держінспектори врахували розміщення забруднюючих довкілля небезпечних речовин в непристосованій до зберігання тарі і небезпеку забруднення грунтових та поверхневих вод, оскільки на відстані двох кілометрів від безхазяйної споруди є притока річки Вільшанка. Сільському голові видано припис на усунення виявлених порушень.

За даними інвентаризації станом на 01.01.2016, в Городищенському районі непридатні до використання пестициди вивезені повністю. Державна екологічна інспекція у Черкаській області направила повідомлення Городищенській райдержадміністрації та Управлінню ДСНС в області для вжиття ними відповідних заходів реагування.

За інформацією прес-служби Державної екоінспекції в Черкаській області

Поділитись

Коментарі

Вгору