На Черкащині виявили інфекції, які розносять мишоподібні гризуни

17 жовтня 2015, 11:38

1444897615_myshi

На території Черкащини виявлені та діють осередки природно-вогнищевих інфекцій, а саме: туляремії, лептоспірозу, іксодового кліщового бореліозу (хвороба Лайма).

Про це повідомляє Нова Доба з посиланням на Державну СЕС Черкаської області.

З метою моніторингу циркуляції збудників природно-вогнищевих інфекцій в об’єктах довкілля проводяться епізоотологічні обстеження, складовою яких є облік чисельності та відлов дрібних ссавців, іксодових кліщів з подальшим їх дослідженням в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України».

Для проведення цих робіт у Центрі створена група лабораторного спостереження за природно-вогнищевими та трансмісивними інфекціями, до складу якої входять фахівці лабораторії особливо небезпечних інфекцій та паразитологічної лабораторії.

В осінній період 2015 року групою здійснено виїзди, під час яких обстежено території 4-х адміністративних районів області: Золотоніського, Корсунь-Шевченківського, Канівського та Чорнобаївського.

За результатами епізоотологічних обстежень було відловлено 430 мишоподібних гризунів, дослідження яких в даний час проводяться в лабораторії особливо небезпечних інфекцій обласного лабораторного центру.

В осінній період поточного року чисельність дрібних ссавців спостерігається на рівні середніх багаторічних показників в усіх основних біотопах. Завдяки сприятливим погоднім умовам та достатній кормовій базі, прогнозується збереження їх кількості у зимово-весняний період 2015 – 2016 рр., що не виключає випадки інфікування людей у природних осередках особливо небезпечних хвороб.

З настанням холодів восени спостерігається сезонна міграція гризунів до людських осель, тому необхідно обов’язково організувати проведення дератизаційних робіт і забезпечити ізоляцію від гризунів житлових та господарських будівель.

Для запобігання зараженню в осінньо-зимовий період, особливо особам з груп ризику (мисливцям, працівникам лісового господарства, тваринникам тощо), необхідно: суворо дотримуватись правил особистої гігієни; перебуваючи на природі використовувати воду для пиття тільки попередньо її прокип’ятивши; зберігати харчові продукти лише в місцях недоступних для гризунів. При перших симптомах (підвищена температура тіла, збільшення лімфовузлів, біль у литкових м’язах) захворювання на туляремію або лептоспіроз слід негайно звернутися за допомогою до медичного закладу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору