На Черкащині викрили реабілітаційний центр, учасників якого незаконно залучали до найманої праці

03 жовтня 2017, 11:05

Золотоніською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного залучення до найманої праці учасників реабілітаційного центру однієї з молодіжних громадських організацій, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини)  Кримінального кодексу України.

Під час санкціонованих обшуків слідчими та працівниками кримінальної поліції Драбівського відділення поліції  Золотоніського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області під процесуальним керівництвом Золотоніської місцевої прокуратури в сейфі керівника реабілітаційного центру виявлено та вилучено паспорти, видані на ім’я осіб, що проходять реабілітацію в зазначеній установі, та неофіційно залучаються до найманої праці,  а також інші документи,  що мають значення для кримінального провадження.

В ході проведення слідчих дій та під час безпосереднього спілкування з утриманцями встановлено факт щомісячної сплати на рахунок установи коштів родичами останніх, а також залучення учасників реабілітації до праці по збиранню урожаю та догляду за сільськогосподарськими культурами на полях сільськогосподарських виробників району. Одночасно встановлено, що  кошти за виконану роботи надходили як на рахунок центру так і керівнику безпосередньо готівкою та сільгосппродукцією.

На цей час у межах провадження досліджуються всі питання законності утримання осіб в реабілітаційному центрі, причини вилучення в останніх паспортів громадян України, обставини неофіційного залучення останніх до найманої праці та встановлення повного кола осіб, причетних до незаконної діяльності зазначеної установи.

Довідково: за вчинене винним особам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк  від 5 до 10 років.

За повідомленням прес-служби прокуратури Черкаської області.

Поділитись

Коментарі

правда сказав:

Закриють ще один центр, який давав шанс на одужання. На скільки, я знаю, в цьому центрі лікували осіб з алкогольною та наркотичною залежністю, там все робилось для реабілітації, праця для таких – необхідна. Висновок – здорові українці державі НЕ ПОТРІБНІ !!!

Nn сказав:

Мабуть відмовились у якогось прокурорчика на будівництві попрацювати (безкоштовно звичайно)

Вгору