На Черкащині вугільне підприємство труїть людей (відео)

14 вересня 2016, 09:10

novosti-za-2016-09-12-1745_51ebfab7c12ca3d0794e47c52be24c0e_2

На Черкащині підприємство з виготовлення вугілля вже 15 років труїть жителів трьох навколишніх сіл. Смог від пічок буквально хмарю накриває подвір'я селян. Та управи на цих "горе-бізнесменів" люди і досі не можуть знайти, інформують Подробности

Ця димка на околиці Байбуз лише здалеку нагадує хмару. Та насправді - це смог від спалювання деревини. По сусідству із селом працює завод із виготовлення вугілля для барбекю. Місцеві тут живуть мов за графіком. "Дихнути на повні груди" можуть лише двічі на тиждень.

Вікна кімнати сина Світлани Гашинської виходять якраз на підприємство. Навіть у спеку їх зрідка відчиняють. У руках жінка тримає стос документів та скарг у різноманітні інстанції. Екологічна інспекція навіть оштрафувала власників заводу за надмірні викиди формальдегідів.

"Нічого вони не застосовують, воно як диміло так воно і димить по сьогоднішній день і ми цим димом дихаємо і дихають наші діти", - бідкається жителька села Байбузи Світлана Гашинська.

Сьогодні на підприємстві перерва - відвантажують сировину та вибирають із пічок уже готове вугілля. Деревиною виробництво забезпечує місцевий лісгосп. Попри колосальні масштаби завод більше нагадує "підпільний цех". Візуально - ані засобів протипожежної безпеки, ані фільтрів на печах. Майже все вугілля із цього заводу експортують до країн Європи. Понад 15 років виробництво було нелегальним, каже сільський голова Байбуз. Документів не було навіть на земельну ділянку - сільські депутати відмовили власникам в оренді.

"За останній 15 рік ..вони нарешті зареєструвались в Черкаському районі, а чи платились до того податки і куди, ніхто нічого не знає, вони заплатили за минулий рік всього 12 тисяч гривень", - сказав сільський голова села Байбузи Петро Лисенко.

Директор підприємства вийшов на зв'язок з нами сам. Телефоном він повідомив, що тепер усі документи в нього готові.

"Нам дали землю в оренду ми під цю землю робили документи, які коштують 120 тисяч ..ви розумієте", - повідомив директор підприємства Анатолій Шатило.

Наявність дозволів підтвердили і в екологічній інспекції. Щоправда, претензії до заводу в них ще залишились. Підприємство й досі працює без фільтрів, забруднюючи повітря шкідливими речовинами. Це засвідчила нещодавня перевірка.

"У разі , якщо підприємство не усуне недоліки ми будемо змушені звернутися до суб'єкту який видавав дозволи на викиди для того щоб цей суб'єкт звернувся до суду для анулювання цього дозволу", - сказав в. о. начальника екологічної інспекції в Черкаській області Сергій Поліщук.

У тому, що підприємців зобов'яжуть встановити фільтри, жителі сусідніх сіл вже не впевнені. За 15 років скарг і перевірок завод - ані на день не припиняв роботи, кажуть люди.

https://provce.ck.ua/wp-content/uploads/2016/09/novosti.mp4

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору