На Черкащині всі ДВК розпочали роботу, але заміни членів комісій – неминучі

13 травня 2014, 11:38

До цього часу лишається відкритим питання формування дільничних виборчих комісій (ДВК) на Черкащині. Спочатку від кандидатів у президенти була подана недостатня кількість членів комісій. Було потрібно ще 1 175 осіб, проте цю нестачу вдалося заповнити головам ОВК.

Про це повідомляє ОПОРА.

Варто зазначити, що частка керівних посад для кожного суб’єкта подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій в межах територіального виборчого округу пропорційна до кількості кандидатур, включених від цього суб’єкта до складу дільничних виборчих комісій, у відношенні до загальної кількості осіб, включених до складу дільничних виборчих комісій, що відповідає вимогам ст. 24 п. 11 профільного Закону.

Спостерігачі ОПОРИ відвідали засідання ДВК і з’ясували, що у найближчий час можна очікувати велику кількість замін членів комісій. По-перше, значна частка осіб запевняють, що не подавали свої документи і не писали заяви, щоб бути членом ОВК. Такі особи часто не готові йти працювати й виконувати покладені на них функції. По-друге, дехто з них запевняє, що писав заяву на звичайного члена ДВК, проте його призначили на керівну посаду, а займати її не має бажання. Часом члени ДВК навіть не знають якого кандидата вони представляють. По-третє, з багатьма призначеними членами голови комісій не можуть сконтактувати, адже їх телефони не відповідають. Проте є надія, що цю проблему можна буде подолати у зв’язку із постановою ЦВК, якою мінімальний склад комісії визначений у кількості 9 осіб.

Як вдалося з’ясувати в окружних комісіях, попри проблеми усі ДВК провели перше засідання, отримали списки виборців, печатки і розпочали свою роботу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору