На Черкащині волонтери взялися “омолоджувати” військового велетня (відео)

18 квітня 2018, 12:52
Зі сходу на Черкащину волонтери притягли розтрощений війною та дорогами військовий "Урал". На фронті він возив на передову і обладнання, і харчі, але далі "пенсіонер" відмовився працювати. За омолодження військового велетня взялися всією громадою Мошнів, інформує "5 канал".

Військовому "Уралу" вже півстоліття. На ньому вояки возили обладнання та продукти на передову. У хлібний кузов все не вміщалося, тому кріпили додаткові ємності зверху та з боків.

"Все у жалюгідному стані. Все розпадається, підлоги немає, все світиться", – каже волонтер Григорій Константинов.

Він розповідає: пошкоджену війною та дорогами автівку ремонтувати на сході ніхто не брався. Тож під час однієї з поїздок на передову забрав її на Черкащину, щоб відновити. "На жаль, вона зупинялась разів зо шість, адже ламалась. Але так ми її довезли до Мошен".

Волонтер просив допомоги в односельців. Гроші на ремонт збирали всією громадою району. Загалом вийшло 34 тисячі гривень.

"Ми провели благодійний концерт. Гроші – 3,5 тисячі ми передали їм. Це не тільки Мошни збирали, а й самі люди здавали", – зазначає голова Мошнів Богдан Шкарбута.

Хто не міг допомогти грошима – приходили ремонтувати. Гаража не знайшли, тому зібрали автівку просто на подвір'ї волонтера.

"До мене звернувся із пропозицією сусід, розказав ситуацію, що потрібна допомога українським військовим, що цей автомобіль необхідно ремонтувати чи мабуть заново зробити. Коли була вільна година, то по можливості допомагали", – пригадує мешканець Мошнів Сергій Титаренко.

Нині "Урал" не впізнати – відреставрована підлога, змайстрований контейнер для перевезення хліба та продуктів, встановлений утеплювач. Залишилося змінити паливну систему, яку волонтери із сусіднього району віддають безкоштовно. І вже за кілька тижнів автівка повернеться до військових поблизу Авдіївки.

Тим часом, волонтерів на сході чекає ще один "Урал", який потребує ремонту.

Коментарі

Вгору