На Черкащині вкладники житлового кооперативу залишилися без квартир (відео)

28 грудня 2017, 09:39

У місті Кам'янка на Черкащині півсотні учасників житлового кооперативу залишилися без квартир, повідомляють Подробности.

Дев'ятиповерхівку ще наприкінці 80-х для своїх співробітників почало зводити місцеве підприємство. У 90-ті роботи зупинили. Люди об'єдналися й вирішили самі довести справу до кінця. Зрештою, будівництво затягнулося майже на 30 років.

На квартиру Євдокія Іванівна чекала майже три десятиліття. Будинок для своїх співробітників Кам'янський "Машбуд" почав зводити ще наприкінці вісімдесятих. У 1997 пайовики створили кооператив і продовжили будівництво... яке завершується й досі. У своє житло пенсіонерка вклала, як на той час, чималу суму - майже сімдесят тисяч гривень. А нещодавно дізналася, що квартира їй - не належить.

- Поламали замок, ручку і вже я не являюся хазяйкою своєї квартири, - говорить жінка.

Право власності на квартиру пенсіонерка не могла оформити, оскільки дім недобудований. Але як житло в такому стані змогли продати стороннім людям - вона ніяк не може збагнути. Та й питань щодо введення дев'ятиповерхівки в експлуатацію - виникає немало.

За роки будівництва із семи десятків членів кооперативу - двадцять пайовиків відмовилися від житла. Добудовувати довелося за рахунок решти. Компенсувати вкладення людям мали вже після продажу. Тепер квартири продають - але ні грошей, ні квадратних метрів члени кооперативу так і не побачили. Тетяна Малинська пояснює: коли здавали будинок, голова кооперативу створив ОСББ і став його керівником.

Офіс ОСББ - в тому ж будинку. Але своїх колишніх партнерів з будівництва Олександр Мозуль не визнає. Не виходячи з кабінету, чоловік заявив у поліцію про вторгнення невідомих на приватну територію.

Кам'янські поліцейські на виклик у цей будинок приїжджають чи не щодня. Але всі спроби встановити, хто має право власності на тутешні квартири - марні.

- В нас стільки заяв! Скільки з цим боряться, він же документи всі знищує, для того щоб будь-яку справу направить до суду, потрібна документація, - говорить Тетяна Білоконь, слідчий Кам'янського відділу поліції.

Районні чиновники теж розводять руками. Очільник райради дивується, як недобудову могли здати в експлуатацію. Але нагадує, 2012-го тодішній голова через сесію районної ради намагався "протягнути" рішення щодо дев'ятиповерхівки.

На підставі заяв членів кооперативу поліція ще чотири роки тому відкрила кримінальне провадження за кількома статтями, зокрема й "Підроблення документів". Але за цей час справа так і не зрушила з мертвої точки.

Детальніше - в сюжеті.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору