На Черкащині відбудуться урочистості з нагоди Дня Соборності та Свободи України

21 січня 2014, 17:42

22 січня держава святкує День Соборності та Свободи України. Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, яке відбулося в 1919 році.

Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві. Протягом віків цю ідею втілювали в життя українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У XVIII – початку ХХ століття, коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією і Австро-Угорщиною, ідея соборності знайшла своє відображення у працях найкращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси для Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

Символічно, що цього року наша країна відзначає значну дату – 200-річчя від дня народження українського поета і національного пророка Тараса Шевченка, який заповідав усім поколінням берегти свою неньку в єдності і прагненні до волі та правди.

На виконання Указу Президента України «Про відзначення в Україні пам’ятних дат та професійних свят», з нагоди 95-ої річниці проголошення Акта злуки, на Черкащині передбачається святкування цієї вікопомної події.

У цей день на Черкащині свято розпочнеться із вранішнього молебню в усіх церквах області.

О 10-00 відбудеться покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку за участю представників влади, громадських і релігійних організацій, політичних партій, студентської та учнівської молоді. Урочисті заходи продовжаться о 14-00 у приміщенні обласної філармонії, де пройдуть офіційна частина та святковий концерт

Цього дня урочистості відбудуться в усіх містах і районах Черкащини, зокрема: покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених видатним державним діячам, іншим особам, які зробили вагомий внесок у державотворення, діятимуть документальні фотовиставки та експозиції, пройдуть конференції, лекції, засідання «круглих столів», інші просвітницькі заходи з нагоди Дня Соборності та Свободи України у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах, закладах культури.

 За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору