Розпочато визначення найкращих пам’ятних монет 2013 року

21 січня 2014, 17:02

З 20 січня 2014 року розпочинається щорічний конкурс "Краща монета року України" (далі – конкурс), перший етап якого триватиме до 24 березня 2014 року.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Як повідомила заступник Голови Національного банку України Віра Ричаківська, метою конкурсу є визначення професійного рівня учасників як творчого, так і виробничого процесів виготовлення пам’ятних монет, а також стимулювання та заохочення художників і скульпторів до пошуку креативних ідей тощо.

За її словами, пам’ятні монети, виготовлені в Україні, вирізняються високим рівнем якості та художнього оформлення. Вони неодноразово були відзначені на міжнародних монетних конкурсах і виставках, особливо ті, що брали участь у конкурсі "Краща монета року України".

Віра Ричаківська розповіла, що конкурс проводиться у два етапи в номінаціях "Краща монета року", "Унікальне ідейне рішення" та "Найкраще художнє рішення". На першому етапі конкурсу серед усіх пам’ятних монет України, офіційно введені в обіг Національним банком України з 01 січня до 31 грудня 2013 року, шляхом голосування визначаються три монети, які набрали найбільшу кількість голосів у кожній номінації.

У голосуванні можуть брати участь усі бажаючі, які в установлені строки надішлють заповнену анкету (у форматах doc чи pdf) для визначення найкращої монети року на електронну адресу: moneta@bank.gov.ua або скористаються інтерактивною анкетою на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України. Також анкети можна залишити в спеціальнооблаштованих скриньках у територіальних управліннях Національного банку України та банках-дистриб’юторах (ПАТ "Державний ощадний банк України", АТ "Банк "Фінанси та Кредит", ПАТ "КБ "Хрещатик", ПАТ "БАНК ФОРУМ", ПАТ "ОКСІ БАНК", АТ "ІМЕКСБАНК").

Заступник Голови Національного банку України Віра Ричаківська висловила сподівання, що "завдяки активності та небайдужості українських громадян, які цікавляться нумізматичною продукцією Національного банку України, вдасться визначити найкрасивіші монети та нагородити найталановитіших митців-медальєрів".

Також вона зазначила, що Національний банк України вдячний усім художникам, які майже два десятиріччя беруть участь у створенні пам’ятних монет. "Наші монети ми вважаємо справжніми творами мистецтва, що втілюють та презентують світу історичні події, культурні надбання та цінності нашої країни", – додала Віра Ричаківська.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору