На Черкащині ТВК пережили ротаційну лихоманку

20 жовтня 2015, 23:46

вибори

5 днів до виборів. Організаційні питання проведення виборчого процесу покладено на систему територіальних виборчих комісій. Саме вони забезпечують утворення округів, друк бюлетенів, створення та навчання членів дільничних виборчих комісій. Які катастрофічні наслідки для виборчого процесу може мати діяльність територіальної виборчої комісії наочно продемонструвала Черкаська міська виборча комісія.

Про це повідомляє Черкаська обласна організація КВУ.

Суб'єкти виборчого процесу часто здійснюють ротації членів комісій. За 44 днів виборчої кампанії члени територіальних комісій Черкаської області зазнали 82 зміни - це 18% від усього складу виборчих комісій. Лідером цього невтішного заліку є Черкаська міська виборча комісія, яка ще до затвердження нового її складу оновилася більше ніж на половину - 10 замін, не враховуючи нового складу та вже змін цього нового складу.

На другому місці - Уманська районна виборча комісія. 9 її членів були замінені у вересні-жовтні. При цьому, враховуючи, що вона є однією з найменших по кількісному складу комісій, масштаб ротацій навіть перевершує черкаські - склад комісії оновився на 69%. Повністю був змінений керівний склад. При цьому голова комісії у вересні змінювалася двічі: Бабкіна Марія Авксентіївна сходила "провітритись", так би мовити, і знову повернулася на посаду голови комісії по квоті місцевої організації Політичної партії "Народний Фронт".

Почесне третє місце ділять Катеринопільська районна виборча комісія та Уманська міська виборча комісія - по 7 замін. Катеринопільська все ж таки більше "постраждала", бо для неї 7 замін - це більше половини складу комісії.

Майже половина всіх ротацій торкнулася керівних посад: голови змінилися 15 разів, заступники - 12, секретарі - 10.

Не всі зміни були спричинені поданнями на заміну: 2 заступника і 1 секретар в територіальних комісіях Черкаської області просто втратили свої повноваження, залишившись членами комісій (Жашків, Ватутіне, Шпола). Були і несподівані втрати серед членів комісій: "Опозиційний блок" фактично втратив свої квоти в двох територіальних виборчих комісій, оскільки члени комісій зареєструвалися кандидатами в депутати (Канів, Сміла), також втратила свою квоту, при чому в керівному складі комісії, партія "Відродження, у зв’язку з виявленням підстав, що позбавляють особу права входити до складу територіальної виборчої комісії.

Найбільший внесок в ротації здійснили "Опозиційний блок", Блок Петра Порошенка "Солідарність" та "Народний фронт". Ці партії в сукупності забезпечили 50% замін членів територіальних виборчих комісій. "Черкащани", Радикальна партія Ляшка, "наш край" та ВО "Батьківщина" більш ніж на половину відстали від них, хоча теж досить постаралися, здійснивши в сукупності більше 20 замін.

Не всі комісії лихоманило впродовж останніх 44 днів. Городищенська, Золотоніська, Монастирищенська та Христинівська районні виборчі комісії працюють в тому ж складі, який був затверджений 6 вересня 2015 року, вигідно виділяючись на фоні Черкаської міської, яка в чергове переживає ротації.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору