На Черкащині триває розчистка ліній електропередачі

27 липня 2018, 15:21

Активна робота продовжується вздовж ліній електропередачі на ділянках Поляна-Сокирне-1 та Поляна-Сокирне-2, що живлять насосну станцію КП "Черкасиводоканал", яка забезпечує водопостачання м. Черкаси. Там бригади високовольтних ліній ПАТ "Черкасиобленерго" вже розчистили понад 14 кілометрів лісу. Завершити роботу на цій ділянці планують до кінця серпня.

Робота з розчистки повітряних ліній важка і потребує титанічних зусиль, сталевих нервів та міцного здоров'я. Щодня розчистку повітряних ліній на ділянках Поляна-Сокирне-1 та Поляна-Сокирне-2 проводять близько сорока працівників Товариства у складі чотирьох бригад. Окрім бійців служби високовольтних ліній ПАТ "Черкасиобленерго", в невеликому, але бойовому загоні, трудяться представники 8 відокремлених структурних підрозділів – районів електричних мереж.
У проведенні розчистки обох ліній періодично допомагають фахівці ДП "Черкаське лісове господарство". Вони прибирають низькорослі зелені насадження, сприяють в оформленні лісорубних квитків та утилізують повалені дерева.
За планом, завершити розчистку на лінії, що живить насосну станцію КП "Черкасиводоканал", мають до кінця серпня. Працівники роблять все можливе, аби впоратися з цим завданням. У бесіді з робітниками розумієш, в яких непростих умовах вони працюють. Але схоже, що труднощі, які доводиться долати, не тільки не ламають їх бойовий дух, а натомість роблять ще міцнішим.
- Важко працювати. Зараз літо, спека, зливи. Окрім того, щодня виконуємо чималий об’єм робіт, бо намагаємося зробити якомога більше. У середньому за день прибираємо до ста дерев, - зазначив майстер служби високовольтних ліній ПАТ "Черкасиобленерго" Сергій Гордієнко.
А от Микола Михайленко, який вже 10 років працює у службі високовольтних ліній, звернув увагу на дещо інші аспекти:
- Спека - не так важко. От взимку, коли не платили зарплату, от тоді було важко. Зараз ситуація покращилась: вчасно отримуємо заробітну плату, нам почали закуповувати нові робочі інструменти і витратні  матеріали до них. Новий спецодяг видали: каски, чоботи. А перед тим у мене чобіт не було – у кросівках доводилось працювати. Найважче ж у нашій роботі те, що ми працюємо, не зважаючи на погодні умови: у сніг, у дощ, у спеку. Жарко? Ну то й що? Водички попив, трошки відпочив, і працюєш далі. І це легше, ніж коли все у льоду та снігу, а ти повзеш на чотирьох, бо на двох не всюди пройти можеш. А побажання тільки одне, і воно основне – зарплату б нам більшу. Решту ж питань вирішуємо з керівниками в робочому порядку. Вони завжди йдуть нам на зустріч.
- Разом із працівниками служби високовольтних ліній я всього тиждень, однак робота з розчистки повітряних ліній для мене не нова. Як-не-як, а 11-й рік у районі електромереж працюю, де, в тому числі, займаюся і розчисткою ліній. Важким був період, коли зарплату не платили. Добре, що це вже у минулому, - поділився думками Олександр Бублій, електромонтер з обслуговування повітряних ліній Городищенського РЕМ.
За інформацією прес-служби ПАТ "Черкасиобленерго".

Коментарі

Вгору