На Черкащині створюють Комплекс надання соціальних послуг для безхатченків, звільнених із місць позбавлення волі, нарко- та алкозалежних. Розміщується він на території колишньої військової частини у селі Дмитрушки. У колишніх офіцерських будинках нині живе близько 30 підопічних. Тут проходять реабілітацію, самі ведуть господарство, їм допомагають відновити документи і працевлаштуватися. Цього року виграли грант на ремонт помешкань. Турецька компанія не лише профінансувала євроремонт будинку, а й оснастила усім необхідним.
Донедавна військова частина - нині Комплекс соціальної реабілітації. 15 гектарів землі серед лісу в селі Дмирушки разом із спорудами стали прихистком для тих, кому податися вже нікуди. Безхатченки, звільнені з тюрми, алко- та наркозалежні, від яких світ відвернувся. Тут почали впроваджувати програму їхньої реабілітації. Лікують, одягають, годують тричі на день, допомагають відновити документи, привчають до роботи.
Володимир Галаган тут півроку. Був безпритульним. У цьому Центрі його прихистили, вилікували і дали роботу. Чоловік тепер доглядає за великим господарством.
- На госпдворі працюю, доглядаю корів, свиней, курочки в нас є, - показує господарство Володимир. – У мене документи пропали, зараз тут відновлюють. Ось прийшло свідоцтво про народження, дублікат з Києва. Тож і пенсія буде.
Нині тут - 27 мешканців, сім із них - діти. Малеча має бути поряд із мамою - це одна з умов реабілітації. Люди, які її успішно пройшли, створюють власні сім'ї. Віктор і Марина Журбенки - колишні нарко- та алкозалежні - кажуть, що повертатися до минулого не хочуть. Після реабілітації Віктор залишився працювати тут сторожем, Марина влаштувалася на роботу в соцслужбу, нині у декреті. Дякують, що їм дали шанс на нове життя. Тепер півторарічна донька Алінка стала їхнім стимулом, аби досягати більшого.
Ми потрапили до реабілітаційного центру, тут познайомилася із чоловіком, одружилися і у нас народилася чудова донечка, - розповідає Марина.
– Для мене це другий шанс, сенс життя. Мені подобається приходити додому, де мене чекає дружина, - говорить Віктор.
Квартири з євроремонтами для мешканців Центру облаштували в колишньому офіцерському будинку - завдяки турецькому гранту. Спонсори контролюють, куди і на що витрачаються гроші і самі наймають робітників. Усі ремонтні роботи в соціальному готелі вже завершені, залишилося встановити обладнання і розставити меблі.
- Вони бачили людей, які у нас тут перебувають, бачили результати нашої роботи. І зрозуміли, що те, що вони зроблять – буде для людей. Ми їм дуже вдячні, - зазначає директор центру соціальної реабілітації Людмила Кокоєва.
У колишніх офіцерських будинках підопічні житимуть, а казарми планують облаштувати під оздоровчо-реабілітаційний центр для них, влітку там відпочиватимуть діти. Цей проект теж планують подати на участь у грантовому конкурсі. Такі можливості для розвитку соцзакладам вишукують фахівці профільного департаменту. Там кажуть, у роботі нині три гранти з Японії, Туреччини та українського благодійного фонду. Завдяки їм за гроші доброчинців можуть відремонтувати приміщення та закупити обладнання 20-тьом інтернатам і терцентрам регіону. Через фінансову скруту в державі - за ними майбутнє.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram