На Черкащині стартував проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії»

03 вересня 2015, 20:01

101d33f8f1_184267

Підтримка систем протидії ВІЛ-інфекції в Україні, посилення ролі держави в цьому напрямку та оптимізація ВІЛ-послуг після завершення фінанування Голобального Фонду. Ці та низка інших завдань упродовж п’яти років реалізовуватиме проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Його ефективність зможе оцінити серед інших областей і Черкащина. Проект фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID й виконується компанією Deloitte (Делойт Консалтінг Оверсіз Проджектс). Керівники проекту відвідали Черкаси й зустрілися з керівництвом обласного центру СНІДу, Департаменту охорони здоров’я, обласної державної адміністрації.

Захід провели за круглим столом у прес-центрі Черкаської ОДА. Учасники зазначили, що вона саме на часі, адже наприкінці серпня на сесії обласної ради ухвалили обласну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції\СНІДу на 2015-2018 роки.

- Особливість її в тому, що вона розроблена за участі громадських організацій, які мають значний досвід у питаннях поширення ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, - зауважив заступник голови ОДА Віталій Коваль.

Оскільки після 2016-го року Глобальний Фонд зменшуватиме фінансову підтримку на реалізацію програм боротьби зі СНІДом, перехід на державне фінансування є важливим на регіональному рівні. У цьому питанні Проект співпрацюватиме з місцевими органами влади, аби забезпечити виділення коштів на програми з протидії ВІЛ-інфекції та надання послуг населенню з найвищим ризиком ураження. Черкащина – серед пілотних областей, де допомагатимуть налагодити зазначену роботу в перехідний період.

 

- У області є важливий плюс – є прогрес і велике бажання просувати реформи в галузі ВІЛ-послуг, тому ми вважаємо наша робота може бути ефективною саме в Черкаській області, - зауважила директор проекту «Реформа ВІЛ-послуг в дії» Ната Аваліані. – Ми заручилися підтримкою обласної адміністрації й знаємо про активність громадськимих організацій.

Вона зазначила, що неофіційну співпрацю з черкаськими фахівцями розпочали ще на етапі створення обласної програми протидії ВІЛ-інфекції.

- Головне для всіх нас – забезпечення сталості послуг після того, як програма Глобального Фонду завершиться в Україні, - додала експерт.

Проект компанії Deloitte розрахований на 5 років. Вже більше року він реалізується в інших областях.

 

- У проекті є три ключові компоненти: політика, кадри, фінанси, - розповів один з керівників проекту Олексій Єрьоменко. -  Політика, яка сприяє посиленню ролі держави, розвиток національного потенціалу для формування стійкої відповіді. Фінанси – оптимізація ресурсів, їх дослідження та облік, розроблення фінансового механізму для заходів у сфері ВІЛ. Кадри – посилення кадрового потенціалу в системі охорони здоров’я.

Після зустрічі гостей запросили до обласного центру СНІДу, де обговорили подальшу співпрацю.

За інформацією департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА.

Поділитись

Коментарі

Вгору