На Черкащині “стараннями” сільгоспвиробників зникає річка (відео)

14 серпня 2017, 13:36

На Черкащині колись повноводна річка Тясмин - на межі зникнення. У 60-х роках, з появою Кременчуцького водосховища, Тясмин перетворили на регульовану річку. Вздовж водойми стоять шлюзи, а в Дніпро воду відтоді перекачує насосна станція. За цей час притока обміліла і замулилася, а в деяких місцях - і зовсім пересохла, повідомляють "Подробности".

Течія на Тясмині останні десятиліття - явище рідкісне. Місцевий житель Микола Приходько пам'ятає цю місцину ще з кришталево чистою водою. Тепер - каже - мор риби для колись повноводної притоки Дніпра - став нормою. Особливо - спекотними місяцями.

Уздовж водойми - шлюз та відвідні канали. Вода застоюється, через що річка - міліє, а дно - замулюється. Чистити його - не квапляться. Цей - шлюз поблизу села Новоселиця. Посеред річки - гора мулу та гілок.

- Це оце неподобство, як роки чотири воно, як вода сюди не йде, ні руки не доходять, хто має відношення до цього прочистить. І в зв'язку з цим - відсутня течія, - розповідає житель села Трушівці Микола Приходько.

Через відсутність течії та замулювання річки - страждають усі. Іван ледь врятував від отруєння своїх корів, які лишень напилися води з річки.

- Прийшлося їх вдома тримати на сіні, тому що факт той, що вода заражена - смрад такий стоїть, проточності немає ніякої, - зазначив житель села Трушівці Іван.

Розчищенням русла має опікуватися обласне управління водних ресурсів. Але там - лише руками розводять, мовляв - це мільйонні витрати, а грошей держава не виділяє. Крім того, сільгоспвиробники активно "сприяють" знищенню річки - розорюючи поля на її берегах.

- Треба ставити питання про те, щоб сільгоспвиробник не ліз у річку, щоб були прибережні захисні смуги. Згідно чинного законодавства - вони повинні бути 50 метрів. Є випадки - 5-10 метрів. Все веде до того, що воно замулюється, - розповідає заступник начальника Черкаського обласного управління водних ресурсів Сергій Журавель.

Шанси прочистити русло і відновити екологічний баланс є - Тясмин включений в обласну і державну програми щодо захисту малих річок. Ось тільки черга до нього ще не дійшла. Прогнози ж екологів - невтішні: часу для порятунку річки залишилося обмаль.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Дід Мазай :

А річка Чумгак де? З-за небажання одного самодура нема кому засипати тіч з джерела цієї річки у болото і тепер ставки по руслу повисихали, знизились врожаї, висихають колодязі і т. д. Вода лишня? За думкою “де вкрасти” нема місця думці “як зробити?” Жах!!!

Вгору