На Черкащині спокійна морозна погода поступиться місцем негоді

05 лютого 2018, 12:46

Тижнева відлига призвела до сходу снігового покриву на більшій частині території області, відтавання ґрунту та руйнуванню льодового покриву на водних об’єктах, про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Із 5 лютого внаслідок надходження у наш регіон холодного повітря з північних широт, знову відновилися зимові процеси. Ґрунту знов почав промерзати і становить 2-7 см, на річках відновилося льодоутворення.

За прогнозом, внаслідок впливу тилової частини циклону у наступні 2 дні похолодання продовжиться. Температура повітря вночі -9..-14º, вдень -4..-6º, при цьому часом випадатиме невеликий сніг.

8-9.02 очікується вихід нового добре насиченого вологою активного циклону із Балкан, який зумовить складні погодні умови: помірні опади у вигляді мокрого снігу та снігу, налипання мокрого снігу, ожеледь, на дорогах ожеледиця, посилення вітру, коливання температури повітря (+1..-6º) та атмосферного тиску.

Такі складні погодні умови можуть призвести до суттєвого ускладнення руху транспорту, порушення зв’язку та енергопостачання населених пунктів, ускладнень роботи комунальних служб.

Водночах у гідрометеоцентрі звертаються до рибалок:

Лід на річках і водосховищах ще тонкий і ненадійний! Поверхня льоду вкрита снігом, тому небезпечні місця з ополонками приховані! Виходити на такий лід вкрай небезпечно!

Також нестійкий характер погоди з коливанням атмосферного тиску може негативно вплинути на метеозалежних людей.

Вгору