На Черкащині спека протримається до кінця тижня

13 серпня 2018, 11:56

На Черкащині спека протримається до кінця тижня

На Черкащині цьогорічне літо не вражало «гарячими» рекордами. Так, абсолютний максимум температури за травень становив +32º, за червень +34º, за липень +32º, за першу майже половину серпня +32º. Середньодобові температури були надзвичайно високими лише наприкінці липня  і становили +23+26º, завдяки не тільки теплим дням, але й ночам. З початку серпня ночі стали прохолодними, до +11+15º. Переважання сухої погоди, з великими добовими коливаннями температури та несильними вітрами пов’язане з впливом антициклону із Західної  Європи. Про це поінформував начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. 

Прохолодні ночі були обумовлені надходженням холодних повітряних мас у верхніх шарах атмосфери. Позитивним фактором такої погоди є сприятливі умови для проведення жнив, ремонту доріг, підготовки до осіннє - зимового періоду, а негативним – високий показник горимості в екосистемах області.

За прогнозом, на новому тижні вплив антициклону продовжиться, тому суттєвих опадів не очікується. Але в перший половині тижня надходження повітря з південного сходу призведе до посилення спеки. На Маковія вона виявиться найсильнішою за це літо, очікується до +33...+35º. А в другій половині тижня повітряні течії змінять свій напрямок на північно-східний і тимчасово похолодає до +22+24º.

Вгору