На Черкащині рятувальники відпрацювали ліквідацію наслідків теракту

24 жовтня 2014, 14:39

22

Широкомасштабні командно-штабні навчання з відпрацюванням ліквідації надзвичайної ситуації відбулись 21 жовтня у місті Кам’янка. Згідно легенди, надзвичайна ситуація у центральній районній лікарні виникла внаслідок терористичного акту, що призвів до значних руйнувань, а також людських жертв, інформує прес-служба Управління ДСНС України в Черкаській області.

- Мета цих тренувань - відпрацювання дій органів управління та сил цивільного захисту Кам’янської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Черкаської області з ліквідації надзвичайних ситуацій воєнного характеру, що нині є дуже актуальним, - пояснив начальник Кам’янського РВ Управління ДСНС у Черкаській області Сергій Щербак.

Перед початком навчань відбулася робоча нарада з керівниками служб цивільного захисту району під головуванням очільника Кам’янської районної державної адміністрації Андрія Плєшканя, на якій було відпрацьовано теоретичну частину навчань, пов’язану із питаннями взаємодії аварійно-рятувальних служб, а також органів влади та відомчих організацій. Згодом на спеціальному майданчику було проведено огляд пожежно-рятувальної та інженерної техніки.

- Рятувальники у своїй роботі використовують цілий арсенал різноманітних пристроїв та обладнання. Згідно легенди навчань під завалами лікарні перебувають потерпілі, тож для деблокування їх з-під руїн будівлі будемо застосовувати бензоріз для різання будівельних конструкцій, а також пневморятувальні подушки, які служать для підйому ваги близько 18 тонн, - прокоментував алгорим дій рятувальників для журналістів начальник Кам’янської державної пожежно-рятувальної частини Михайло Туренко.

1904245_778946185475358_2370534559067989088_n

Після огляду сил та засобів рятувальної служби району учасники навчань вирушили до центральної районної лікарні, де згідно тактичного задуму стався теракт.

Для реагування на подію оперативно прибули 3 одиниці спеціальної пожежно-рятувальної техніки та 15 рятувальників, серед них і мобільно-оперативна група. Поруч із вогнеборцями працюють правоохоронці, представники газової служби, водоканалу, райавтодору.

Відповідно до розробленого алгоритму дій, основні дії рятувальників та медиків в першу чергу були спрямовані на евакуацію та укриття у безпечних місцях хворих та персоналу, а також оповіщення органів управління та сил цивільного захисту про ситуацію, що склалася.

- За результатами навчань можна стверджувати, що рятувальна служба Кам’янського району готова виконувати завдання за призначенням, - підсумував начальник Управління ДСНС у Черкаській області Віктор Гвоздь.

Поділитись

Коментарі

Вгору