На Черкащині розширили межі Липівського заказника

14 вересня 2016, 15:03

80_big

Указом Президента України «Про території та об'єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення» від 27 липня 2016 року № 312/2016 змінено межі територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, з метою збереження та відтворення цінних природних комплексів, різноманітності ландшафтів, генофонду рослинного і тваринного світу, збереження у природному стані окремих унікальних природних утворень, відповідно до статей 53 і 54 Закону України "Про природно-заповідний фонд України".

Не оминули зміни і Черкаську область. Згідно з Додатком 2 «Перелік територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, межі яких змінюються» змінилися межі Орнітологічного заказника "Липівський", що знаходяться поблизу села Благодатне Золотоніського району. Так, площа, гектари (після змін меж) становить 4631,7 га, що на 131,7 гектара більше ніж раніше (4500 га).

Слід нагадати, що розширення меж Липівського заказника на 131,7 га планувалося ще з 2012 р. Дане питання висвітлювалося на засіданні постійної комісії Золотоніської районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, природокористування та благоустрою. На відповідному рівні 14 листопада 2012 року в результаті обговорення комісією було ухвалено рішення про зміну меж орнітологічного заказника.

Довідково: Липівський орнітологічний заказник був створений у 1974 р. згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР від 28.10.1974 р. № 500. Займає частину акваторії Кременчуцького водосховища у трикутнику між селами Кедина Гора, Благодатне і ст. Панське.

Найбільше значення заказник має для збереження водно-болотних птахів та створювався з метою охорони місця відтворення корисної водоплавної дичини. Орнітологічний заказник "Липівський" досить багатий на іхтіофауну. Існують великі запаси ляща, плітки та інших промислових видів риб. Заказник відіграє велике значення для збереження риб як місце їхнього нересту.

У заказнику заборонене полювання, риболовля, збір рослин та інші види господарської діяльності.

За інформацією прес-служби Черкасирибоохорони

Поділитись

Коментарі

Вгору