На Черкащині родина, яка втратила бізнес, заснувала козячу міні-ферму (відео)

14 вересня 2017, 09:06

Вони втратили бізнес, не мали коштів для існування й переїхали з міста до невеличкого села. Та попри все не здалися. Родина Усиків ось уже три роки займається вирощуванням кіз. Нині має їх зо три десятки і з козиного молока виробляє 15 видів продукції, повідомляє ""ЧСН"".

Веселка, Зірочка, Розочка, Цапурко… Більше тридцяти молодих і граційних кіз мають Ігор та Ольга Усики. Три роки тому вони перебралися до села Глушки, на Корсунщину, звідки родом пані Ольга. Мати подарувала жінці козу. Спочатку робили масло й сир для себе, згодом зрозуміли: кіз можна розводити, а продукцію – продавати.

Кізочок у цій сім’ї обожнюють. Господарі для них не шкодують кормів: годують худобу сіном, кукурудзою, дертю, буряками. А інколи взимку кози мешкають і в хаті.

Допомагає поратися біля міні-ферми мама Ольги – Лідія Никифорівна. Щодня упродовж 2-3 годин жінка випасає стадо. Каже, що кози дуже розумні й ніколи не покидають пастуха.

Нині продукція з козиного молока має великий попит. Тож пані Ольга бере замовлення на тиждень наперед, аби встигнути зробити бринзу, масло та навіть морозиво. Подружжя переконалося, що козине молоко надзвичайно корисне для здоров’я.

Нині господарі доять кіз вручну, а для виготовлення продукції – придбали сепаратор. Втім, сподіваються, що невдовзі їм вдасться закупити потрібну техніку й забезпечувати корисною продукцією усіх охочих.

Коментарі

Вгору