На Черкащині ремонтують стару досаафівську техніку для АТО

13 травня 2015, 23:41
Фото Ірини Патлатюк

Фото Ірини Патлатюк

П'ять вантажівок - три ЗІЛи та два "Урали" ремонтують для бійців 41-го Чернігівського мотопіхотного батальйону у Христинівському районі на Черкащині. Вантажівки біля 20 років стояли у дворі автошколи в Умані. Їх подарували батальйону, проте без ремонту вони б не доїхали до фронту. Допомогти відремонтувати техніку зголосилися місцеві підприємці та автомеханіки, пише gazeta.ua.

Ремонтувати вантажівки почали наприкінці квітня. За два тижні вдалося відновити техніку.

"Коли їхали в Умань, то мали просто забрати вантажівки. Виявилося, що вони потребують ремонту - кузова згнили, треба було міняти гуму на колесах, перебирати двигуни. Нас приїхало шестеро, але ми самі б не впоралися. Допомагають люди - дали нам гараж, запчастини, є де жити, приходять ремонтувати разом з нами. До зони АТО жодна вантажівка не доїхала б без ремонту. Ми вже півроку у АТО. Техніка дуже погана. Як був у першу ротацію, то давали автобуси шкільні, газони. А це військові машини. Всюди проїдуть", - каже Анатолій Тимко з 41-го мотопіхотного батальйону.

Бійців поселили у готелі неподалік гаража. Місцеві жителі організували для них харчування.
"Ми нікому не казали, що тут будуть жити солдати. Люди якось дізналися самі. На другий день привезли картоплі, консервації, тушонки. Щодня носять зелень, сир, молоко. Роботи з вантажівками було дуже багато. Всі кузова зробили нові - з дуба. Повністю пофарбували кожну машину. Полатали паливні баки. Техніка надійна", - говорить підприємець Віктор Білобров.

"Техніка проходить обкатку. Всі машини на ходу. Вчора закінчили фарбувати. Ці автівки мали здавати на брухт. Але завдяки тому, що у ДОСААФ гарний господар, зберіг їх, то вдалося повністю відновити", - розповідає Анатолій Бордун, полковник у відставці.

На один з "Уралів" наварили броню.

"Захистили бронею двигун вантажівки, обшили залізом борти, перебрали двигун. Не думав, що знайти фарбу для такої вантажівки важко. З бронею ми старалися, бо на цій машині буде зенітний комплекс", - говорить Микола Плужник, директор хлібзаводу, де відновлювали "Урал".

"Відновили автомобілі за такий короткий проміжок часу, бо допомагали всіх, хто чим міг. Хто не міг ремонтувати, допомагав запчастинами чи продуктами, хтось фінансово", - розповідає Олександр Ковбасюк, голова Христинівської райдержадміністрації.

За попередньою інформацією, відправляти вантажівки у зону АТО 15 травня.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору