На Черкащині реконструктори відтворили історичну битву під Корсунем (відео)

02 травня 2018, 16:22

Сотні реконструкторів озброїлися мушкетами та шаблями XVII століття і розіграли перед глядачами бій між козаками Богдана Хмельницького та військом Речі Посполитої 1648 року, який поклав початок національно-визвольному повстанню, інформує "24 канал".

Готувалися до бою ще звечора, як справжні козаки, розбили табір, координували наступ та тренувалися. А вже зранку пішли у наступ.

"У нас є уявлення, що козацьке військо це як сучасна регулярна армія. Як такої муштри не було, скоріше за все була підготовка з питаннь взаємодії підрозділів", – розповів організатор реконструкції Олекса Руденко.

За легендою, це один із фінальних епізодів битви під Корсунем. Один із загонів поляків намагається втекти з поля бою, а козаки наздоганяють його.

Всі озброєні ушкетами, ножами та шаблями – ідентичними до справжніх. Костюми та зброю учасники реконструкції створили самі, досліджуючи історію та археологічні знахідки.

Історики кажуть: бій під Корсунем завершився розгромом армії Речі Посполитої.

Поляки, відступаючи від Корсуня увійшли в урочище Крута балка, там українці на них напали. Розірвали табір на три частини, і по частинах знищили,
– зазначив завідувач історичного музею Корсунь-Шевченківського заповідника Станіслав Степеньків

Ця битва поклала початок селянським повстанням та національно-визвольній війні 1648–1654 років під проводом Богдана Хмельницького.

Вгору