На Черкащині проживає близько 3 тисяч дітей переселенців

16 листопада 2017, 06:44

На Черкащині нині перебуває 7 650 родин вимушених переселенців (близько 13000 осіб) із Криму та східних областей України. Натепер виїхали з регіону майже 4,5 тисячі. Про це інформують в обласному контактному центрі.

За отриманням адресної допомоги на проживання та оплату комунальних послуг звернулося 9 194 сім’ї. І майже всім її призначено.

Між тим, державну соціальну допомогу одержують на сьогодні 59 сімей приїжджих із південного регіону та більше тисячі зі східних областей. Також у 2014-2017 рр. виплачено одноразову допомогу 2 845 особам на загальну суму 1 194 100 грн.

– На території Черкаської області перебуває 2 776 дітей, які переїхали сюди з родинами, – розповідає керівниця обласного контактного центру, радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО Лариса Ходаковська. – У тутешні навчальні заклади влаштовано 1 332 особи. Більше сотні зараховані до вищих навчальних закладів на навчання, зо три десятки – у професійно-технічні навчальні закладиДо речі, за весь час в нашій області народилося 235 дітей в родинах переселенців.

За словами Лариси Володимирівни, впродовж 2015-2017 років вдалося оздоровити понад 2 тисячі дітей.

Директор Центру говорить також про налагоджену співпрацю з благодійними фондами та громадськими організаціями. Поміж них: «Центр гостинності для переселенців», « Від серця до серця», «Самооборона Майдану Черкаської області», «Громадський блокпост», «Демократична дія», «Сила права», «Вінницька правозахисна група» та інші. Між іншим, і самі вимушені переселенці створили на теренах області низку громадських організацій, серед яких: «Другий дім – Черкащина», «Спільнота біженців з Донецька та Сходу України», ГО «Допомога» при відділенні Міжнародного благодійного фонду «Христос для всіх міст». Вони беруть активну участь у вирішенні проблем ВПО. А завдяки міжнародним донорам надаються гранти на відкриття власного бізнесу.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору